PDA

Zobacz pełną wersję : Tipo SW problem przeciekajacych drzwi tylnych



PAKA40
01-07-2017, 23:27
Witam wszystkich jestem tutaj nowy :redface:

Mam pytanie czy nie spotkaliście się z wodą na progu drzwi (szczególnie po obfitych opadach) która wlewa się do wnętrza?
Auto mam od niespełna 2 miesięcy a już poszło do serwisu. Powiedzieli mi że jest uszkodzona uszczelka zewnętrzna przy szybie i przez to woda wlewa się wnętrza drzwi a następnie po wiązce ścieka do środka. Może ma to związek z tym że w serwisie przyciemniali mi szyby i cos skopali. Jak myślicie wada fabryczna czy spartolone podczas przyciemniania szyb w serwisie ?

We wtorek prawdopodobnie będzie zrobione (uszczelki idą z Włoch).

krowka1978
01-07-2017, 23:32
Woda zawsze wlewa się do wnętrza drzwi. Spartolona jest zapewne mata przeciwwilgociowa, warto też sprawdzić drożność otworów odpływowych wody na dole drzwi.

PAKA40
01-07-2017, 23:38
Sprawdzałem otwory są drożne, mam nadzieje że to nie będzie coś poważnego

marx30
02-07-2017, 00:03
Drzwi są raczej tak zrobione że woda z nich wylewa się na zewnątrz przez dolne otwory. Uszczelka nigdy nie zapewni 100% szczelności poza tym kondensacja pary wewnątrz drzwi wymusza takie rozwiązanie. Stawiam na patałachów z Aso skoro tam coś grzebali.

ata
02-07-2017, 00:30
Powiedzieli mi że jest uszkodzona uszczelka zewnętrzna przy szybie i przez to woda wlewa się wnętrza drzwi a następnie po wiązce ścieka do środka.
Acha, i ich zdaniem ta uszczelka zapobiega wlewaniu się wody do środka drzwi? a uszkodziła się sama z siebie? po dwóch miesiącach używania auta?
Ja tu widzę bullshit miesiąca, z nominacją na największą ściemę roku.


Woda zawsze wlewa się do wnętrza drzwi. Spartolona jest zapewne mata przeciwwilgociowa,
Prawda, tak jest.
Folia zapobiegająca wlewaniu się wody do kabiny sama się nie zepsuła. Takie uszkodzenia robią się "same" np. po naprawie zamków albo przyciemnianiu szyb, i tu bym szukał przyczyny (niefachowo wykonana usługa).