Zobacz pełną wersję : T-jet 150 trzęsienie przy przyspieszaniu Pilne!!
Witam, moj problem polega na tym ze przy ruszaniu auto mi sie kolysze a przy jezdzie ok 120km/h zaczyna mi sie telepac i trząsc, mechanik zdiagnozowal ze do wymiany półos lewa i zalozyl wtedy jeszce bez wymiany opaske przegubu ktorej nie bylo i pierscien centrujacy i przez miesiac jedzilo sie dobrze, normalnie bez zadnych objawow. Po miesiacu problem wrocil wiec zamowilem półoś uzywana z tjeta 150km i dalem do wymiany i okazuje sie ze dalej mam ten sam problem, nie wiem co mam teraz robic, POMOZCIE!!!
markshall
15-06-2017, 16:34
Może dwumas? Mając około 1500-2000 obrotów na piątce wciśnij gaz do oporu i zobacz czy objaw wystąpi/się nasili.
U mnie to był przegub wewnętrzny,
polecam jego sprawdzenie
trzęsło tylko przy przyspieszaniu
Mechanik na kartce napisał przegub wewnetrzny lub półoś lewa, wiec kupilem półoś .Przegub wew nie wchodzi w skład półosi?
I jeszcze jedno: wczesniej przy przyspieszaniu jak dodawalem gaz przy ok 120km/h czuc bylo drgania ale jak dodawałem gaz! ,jak puszczałem nic nie było,nic nie trzesło, teraz kołysze jak ruszam i przy ok 120km/h trzesie ale juz nie jak dodaje gaz tylko poprostu...z prędkości telepie całym autem.
Jak bylby to przegub wewnetrzny to trzeslo by na kazdym biegu?
U mnie problem byl podobny bo powyzej danej predkosci np powyzej 90km/h wibrowalo i trzeslo. Zmiana kol z oponami zalatwilo sprawe a wibracje przy przyspieszaniu mam male badz wcale.
Na zimnym silniku przez pierwsze 5min jazdy ok a tak to tylko na 2gim biegu przy przyspieszaniu z 1200 do 1800obr telepie buda bardziej z prawej strony chyba a powyzej 1800obr ustepuje. Na jalowych na prawym lusterku widac wibracje bo wklad sie rusza. 1.6 mjet.
Wymiana rozrzadu i odkrecenie poduszki silnika przy wymianie alternatora i ponowne zlozenie zniwelowaly troche wibracje ale jednak dalej coa jest nie tak.
Polosie wymieniane przy 77000 km w aso na gwarancji a ma 143 tys km w tej chwili. Czytalem ze szybciej poddaje sie przegub zewnetrzny a potem wewnetrzny przy wiekszych przebiegach i nie wiem czy warto dac rozebrac by sprawdzic ten przegub wewnetrzny wlasnie.
Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Przegub wew nie wchodzi w skład półosi?
Mam ten sam problem. Występuje w przedziale 1800-2500 obr na 3 i 4 biegu. Wyłącznie podczas przyspieszania. Mechanik zdiagnozował dziś przegub od strony kierowcy. Dam znać po wymianie czy to było to.
jjjjarek
30-12-2021, 17:12
I jak, pomogło?
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.