Zobacz pełną wersję : Uszczelka smoka Diesel 1.6
Lampka olejowa zaczęła mi gasnąć 3 sek. po odpaleniu. Myślę nad wymianą uszczelki smoka przy okazji wymiany oleju, tylko nie mogę jej namierzyć. Podpowie ktoś nr katalogowy części? A może lepiej odpuścić - i tak nie ruszam póki nie zgaśnie, a niektórzy piszą, że mimo wymiany problem zostaje. Co radzicie?
Fiat Bravo II, 2009, diesel 1.6 105 KM, bez start-stop
Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
swichu91
05-05-2017, 14:46
Ja u siebie w Bravo zmieniłem jak pojawił mi się komunikat o małym ciśnieniu. Wcześniej jakoś nie zwracałem uwagi po jakim czasie gaśnie. Możesz zmienić profilaktycznie i nie myśleć później jak przyjdą mrozy i pojawi się komunikat.
Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Michajłow
05-05-2017, 15:08
Lampka ciśnienia nie jest żadnym wyznacznikiem. Były przypadki, gdzie lampka wyłączała się normalnie, a po rozebraniu okazywało się że uszczelka była w kiepskim stanie. Trzeba to profilaktycznie wymieniać i tyle.
71749352 numer uszczelki Fiata. Wpisz w google a zobaczysz jak wygląda.
Profilaktycznie wymienić. Moja po 160k km była już mocno twarda, kontrolka gasła normalnie po ok 2sek.
Jako ciekawostkę napiszę coś o filtrach. Ostatnio sam zmieniłem olej w bravo i wpadł filtr firmy Denckermann, bo taki posiadał sklep, który odwiedziłem. W trakcie montażu bardzo namęczyłem się aby wkręcić filtr. Moim zdaniem, na którymś obwodzie jest za duży i mocno klinował się o korpus obudowy filtra. Uprzedzając- filtr prawidłowo dobrany. Kilka dni jazdy z tym filtrem i kontrolka oleju po długich postojach gasła po ok 3-3,5sek...za długo! Wczoraj wymieniłem filtr na Kneht i.........ulga. Samo wymontowanie tego starego było męczarnią i katorgą do odkręcenia. Kneht wszedł idealnie. Obecnie kontrolka świeci się ok 2sekund.
Wniosek - filtry tylko najlepszych marek.
A jest dużo roboty z wymianą? Bo w elearn wygląda to na demontaż mnóstwa elementów - chyba że źle patrze. Mechanik mi mówił, że trzeba miskę olejową na silikon brać i auto wisi na podnośniku 24h :/
Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Roboty trochę jest, demontaż odsłon, denontaz części wydechu, poduszki silnika i jeszcze półosi (co wiąże się ze spuszczeniem oleju w skrzyni).
Miskę składa się na uszczelkę w płynie (ala silikon). W zależności od zastosowanej uszczelki uzyskuje utwardzanie już po 4 godzinach
Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
To dlatego co pytam to słyszę, że terminów nie mają :/ jakby ktoś znał pewnego mechanika w Jeleniej Górze co się podejmie tematu to proszę o info ;)
Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.