PDA

Zobacz pełną wersję : Intercooler



Pepi75
13-04-2017, 18:23
Mam takie pytanie do osób znających temat a mianowicie czy w mućce przed liftem idzie wyciągnąć intercooler bez demontaża zderzaka?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Stoszek
13-04-2017, 22:25
Ja to nie lubię tak Krowa mućka o co chodzi przecież naturalnie wychodzi kromka

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

maka131
14-04-2017, 01:20
jak nie zdejmiesz zderzaka to nie wyciągniesz.
jeśli nawet się uprzesz i podejmiesz próbę i zrobisz wszystko żeby nie zdejmować zderzaka to stracisz na to dużo czasu.
samo zdjęcie zderzaka to maks 20 minut. dalej to już z górki, masz wszystko prawie na wierzchu.

manic
16-04-2017, 00:21
Czy ze skraplaczem klimy jest podobnie? Skraplacz jest pierwszy? Czy wyjdzie do góry czy do dołu?

Capsel
16-04-2017, 00:25
Jest pierwszy i wyjdzie do góry bez zdejmowania zderzaka.

manic
16-04-2017, 09:03
Mozesz napisać jak to zrobić bo jak na to patrzę to ginekologiczna robota bez zdejmowania zderzaka. I może wiesz jaki rozmiar ma uszczelka górnego wlotu skraplacza.

luk202
16-04-2017, 19:42
Jest gdzieś na forum opis kolegi z wysp, który zrobił to bez zdejmowania. Zalaczyl nawet fotki

bobass1970
20-04-2017, 22:53
jak nie zdejmiesz zderzaka to nie wyciągniesz.
jeśli nawet się uprzesz i podejmiesz próbę i zrobisz wszystko żeby nie zdejmować zderzaka to stracisz na to dużo czasu.
samo zdjęcie zderzaka to maks 20 minut. dalej to już z górki, masz wszystko prawie na wierzchu.

Sorry, ale rozwaliłeś mnie :) Miałem ostatnio lekka stłuczkę i musiałem zderzak dawać osobno do spawania i do malowania. W sumie dwa razy demontaż, tak że za drugim razem miałem już jakieś doświadczenie. Jeśli zrobisz to w 20 minut to jesteś Bogiem. Trzeba zdemontować dolną osłonę silnika, nadkola przynajmniej w połowie, dolny pas przy zderzaku, halogeny, po dwie śruby ukryte w nadkolach, grill i osłonę nad nim (niekoniecznie w tej kolejności jak podałem). Mam kanał i mnie to zajmowało ponad 1 h (ale to za drugim razem).

maka131
21-04-2017, 11:29
samo zdjęcie zderzaka bez wykręcania halogenów i wyciągania kratek, przecież nie musi ich demontować.

ile browarów przy tym wypiłeś? ja browar otwieram dopiero po zdjęciu, dlatego mam taki dobry czas. :lol:

Capsel
21-04-2017, 12:05
U mnie wymieniano skraplacz bez zdejmowania zderzaka, ale ja mam "przedlifta'.
Zdemontowano tylko górne plastiki i grill.

zaviaseq
29-05-2017, 19:04
Wymieniałem w weekend intercooler przed fl bez zdejmowania zderzaka.
Wychodzi dołem po zdjęciu pierwszej osłony silnika.
Łącznie ze sprzątaniem zajęło mi to od godzinki do półtorej.

bronx
30-05-2017, 10:18
Potwierdzam słowa maka, nie bójcie się zderzaka, jego demontaż do 10-15min.
Odchylić nadkole i dwie śruby w środku, latarka przedłużki. I to one są najbardziej problematyczne, reszta to już pryszcz.
oczywiscie mówie przed FL.

zaviaseq
30-05-2017, 15:24
ja się nie bałem, tylko że jak rok temu czy tam dwa, chcieli mi w serwisie odkręcić zderzak do wymiany skraplacza/chłodnicy (jak zwał tak zwał) klimy i zaczęły pękać plastikowe uchwyty śrub to zacząłem sam kombinować z tym i bez większych problemów skraplacz wychodzi z przodu górą a IC dołem