PDA

Zobacz pełną wersję : Komunikaty "low oil press" oraz "alternator fail" co sie dzieje pomocy



karmix
23-03-2017, 23:05
Cześć wszystkim mam problem w swoim Stilo 1.8 16 ben plus gaz, mam falowanie obrotów na jałowym i przy ruszaniu albo przy jakich kol wiek manewrach miejskich silnik gaśnie i takie błędy wyskakują jeszcze engine fault i potem low oil press i na koniec alternator fail. Co jest przyczyną ? słaby aku przepustnica czy co ? Dopowiem dwa dni temu byłem na serwisie gazu bo myślałem ze coś jest nie tak, ale mechanik powiedział ze nic od gazu tylko ze jest przepustnica do czyszczenia wraz z adaptacją jej.

Oraz kolejne moje pytanie Na bagnecie nie pokazuje mi poziomu oleju żaden komunikat nie wyskakuje ze jest mało oleju czy coś. dolałem dziś litr oleju i będę sprawdzać . jak by uciekał olej t bym miał plamę pod silnikiem ale nic pod osłoną nie ma oleju jakiś delikatny osad z piaskiem brudne ale nie ma oleju nawet jak się przejedzie ręką.
Z góry dzięki za szybką pomoc bo już ręce mi opadają i nie mam sił ani pomysłów do tego już :(

enwuu
24-03-2017, 00:04
1.8 lubi akurat olej pić. Kiedy ostatnio sprawdzałeś? Może to normalne.

Co do kontrolek to powiedziałbym że to zepsute ECU gdyby to było 1.6, ale w 1.8 chyba tak nie padały. Podłącz go pod komputer to wszystkiego się dowiesz.

karmix
24-03-2017, 00:15
zrobiłem coś ponad tysiąc kilometrów i czas był aby porozbierać i posprawdzać. jutro jadę na komp i wszystko się wyjaśni może to być przyczyna przepustnicy?

irqus
24-03-2017, 07:40
W 1,8 masz wariator, a że lubi pić to swoją drogą. Co do alternator fail jakie masz łądowanie? Bo może aku już słaby i ma za duży spadek napięcia podczas rozruchu. Nie może spaść poniżej 10V.

karmix
24-03-2017, 10:16
Nie wiem jakie napięcie jade dziś i zaraz będę robić test aku aby wiedzieć jakie jest napięcię. A błąd low oil press ? czemu wina brudnej przepustnicy

irekw
24-03-2017, 10:26
A błąd low oil press ? czemu wina brudnej przepustnicy

Bardzo ciekawe podejście mechanika,który za brak ciśnienia obwinia przepustnicę.
Plecie bzdety.

karmix
24-03-2017, 10:48
czyli szukać przyczyny w czujniku ciśnienia oleju ?

irekw
24-03-2017, 11:05
https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/439554-ci%C5%9Bnienie-oleju/

karmix
30-03-2017, 11:14
Byłem w serwisie Fiata , miałem przestawioną konfiguracje przepustnicy złe parametry miała, ustawili na nowo pełną diagnostykę zrobili żadnych błędów czujnik oleju wszystko w porządku :)

Wiktor
03-04-2017, 22:23
Bardzo ciekawe podejście mechanika,który za brak ciśnienia obwinia przepustnicę.
Plecie bzdety.

Jak dla mnie podejście bardzo dobre gdyż występują 2 błędy związane​ z niskimi obrotami. Czyli np brudna przepustnica. Nie zmienia to faktu, ze o prawidłowy stan oleju trzeba zadbać.

karmix
07-04-2017, 10:27
po ustawieniu elektronicznym przepustnicy po tygodniu plus minus pojawiło się ponownie. Ponownie odwiedziłem serwis tym razem wyczyścili i sprawdzam od kilku dni i jest ok, również kontroluje stan oleju co dziennie jak jest możliwość to dwa razy jak pozwoli aby auto odpowiednio ostygło,

karmix
18-04-2017, 20:46
Po przejechaniu 600 kilometrow znow pojawilo sie falowanie na wolnych obrotach