Zobacz pełną wersję : Wymiana licznika na wersje z obrotomierzem.
Witam. Postanowiłem wymienić licznik w mojej bravie 1.4 97r., ponieważ mój nie posiadał obrotomierza. Gdzieś na forum doczytałem, że nie powinno być żadnego problemu jeśli chodzi o przewody, lecz niestety u mnie brakuje jednej z wtyczek (białej). Obrotomierz i wskaźnik paliwa działa, lecz podświetlenie, prędkościomierz oraz wskaźnik temperatury nie działają. Pytanie brzmi, czy potrzebuję tą białą wtyczkę? Jeśli tak to jak to podłączyć żeby wszystko działało. Szukałem białej wtyczki za zegarami ale nic nie znalazłem.
Opis zdjęć:
1. Gniazdo licznika bez obrotomierza i puste miejsce bez białego gniazda,
2. Gniazda licznika z obrotomierzem,
3. Gniazdo w starym i nowym liczniku, do którego pasuje wtyczka, którą posiadam.
niwekewin
04-07-2016, 22:59
Sam przymierzam sie do kupna wersji z obrotomierzem i tez sie zastanawiam czy wszystko bedzie dzialac. Masz wersje przed FL? Czy wskaznik z obrotomierzem jest szerszy czy mi sie tak tylko zdaje? Wchodzi bez problemów?
Jak chcesz kupić z obrotomierzem to najpierw sprawdź czy masz trzy kostki do podpięcia bo mi jednej niestety brakuje. Wymiary mają takie same i z obrotomierzem pasuje bez żadnego problemu. Nie posiadam długo bravki i takie pytanko jak odróżnić przed FL od po FL?
niwekewin
06-07-2016, 07:14
Z tego co mi sie zdaje po FL ma okragle zegary, nawiewy na konsoli srodkowej przypominaja nawiewy boczne, i tez chyba sa 3 kolory plastikow i wnetrza (inny odcien deski, inny konsoli i inny lampki podsufitki) i do tego uchwyt w drzwiach jest polaczony z przyciskami opuszczania szyb. Jak naprawie inne rzeczy w bravii to pokombinujr z zegarami, daj znac jakby cos Ci sie udalo z tym zrobic aby wszystko dzialalo.
Nie posiadam długo bravki i takie pytanko jak odróżnić przed FL od po FL?
Tu masz odpowiedź
http://fiatklubpolska.pl/bravo-brava-marea-438/licznik-z-obrotomierzem-do-1-4-1996-rok-13636/2#post70175
czyli mam rozumieć że nie potrzebnie wydałem pieniądze na ten licznik i nie ma możliwości zamontowania go w moim bolidzie?
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.