PDA

Zobacz pełną wersję : Panda 1.1 nie zawsze odpala.



jakotaki
23-02-2016, 23:24
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam następujący problem z moją Pandzinką 1.1 2004 PB + LPG a mianowicie nie zawsze ona odpala. Problem polega na tym że w momencie odcięcia zapłonu jest przepalany bezpiecznik 20A w skrzynce miejsce F23. W momencie założenia bezpiecznika 30A problem znika. I tu moje pytanie:
1. Czy przyczyna tego problemu może być kostka stacyjki?
2. Czy ktoś z Was może polecić dobrego elektromechanika w Poznaniu lub okolicach?

Pozdrawiam

Kuba

sandamiano
01-06-2016, 15:17
Problem polega na tym że w momencie odcięcia zapłonu jest przepalany bezpiecznik 20A w skrzynce miejsce F23. W momencie założenia bezpiecznika 30A problem znika. I tu moje pytanie:
1. Czy przyczyna tego problemu może być kostka stacyjki?

Książka WKŁ podaje że bezpiecznik F23 odpowiada za wyłącznik zapłonu ale jego amperaż jest 30A . Potwierdź to, niech inni sprawdzą i jeśli tak jest i bezpiecznik 30A załatwia sprawę to miałeś po prostu za słaby bezpiecznik (20A) niż zaprojektował konstruktor. Aż byłem sprawdzić i mam tam 20A. Tak że już sam zgłupiałem co podają. Tyle książka WKŁ podaje F23 - 30 A. Tak samo oryginalna instrukcja obsługi którą mam z autem. Podaje na str 206 'Wyłącznik zapłonu F23 - 30A ". Wg mnie jeździłbym z 30A