Zobacz pełną wersję : Co sadzicie
gienek8400
02-01-2016, 22:15
Witam chce kupić Stilo z 2.4 litra co o tym sądzicie, czy ten motor nadaje się do LPG bo mam ciężka noge i tylko LPG wchodzi w grę, a 2 jak spisuje się manual no i całokształt co sądzicie o tym
cenioormo
02-01-2016, 22:46
2.4 i lpg....rozwiazanie ok i jest bardzo dużo silniczków 2.4 w lpg, będzie ok, tylko parownik dobierz dobry np. kme gold i wtryski w miarę szybkie (już nie jestem w temacie które najlepsze). skrzynia manual w 2.4 ?? pierwszy raz słyszę :) ale jeśli jest taki wariant to ja bym tylko brał :) jeśli to selespeed, to bedzie gorzej, i jeśli są pierwsze objawy awarii czyli, szarpania, to jest np. warsztat opodal rzeszowa który zajmuje się wymiana oleju pod ciśnieniem i ponoć to wiele daje. Od siebie....Brałbym z manualem bez lpg :D Byłem swego czasu zwolennikiem gazu, ale już mi się odwidziało :D
gienek8400
02-01-2016, 23:10
Tzn powiem Ci mam Bravo w LPG co prawda tylko 1.6 103 kute ale możesz wierzyć lub nie zazucilem mu chipa i jest kolosalna różnica także dlatego wolę LPG się zachipuje i po temacie a manualne są tylko dużo miej występują a pytam jak ogólnie 2.4 znosi LPG i czy właśnie manual dobrze się sprawuje
cenioormo
03-01-2016, 10:03
Z tego co napisałeś nie wiem totalnie o co chodzi, tylko końcówkę zrozumiałem, możesz to rozwinąć jeszcze raz z uwzględnieniem znaków interpunkcji ?? . Silniki 2.4 cieszą się dobrą renomą i długowiecznością i nadaję się do lpg jeżeli instalacja będzie odpowiednio dobrana...ale to z każdym autem tak, ja osobiście nie rozumiem po co zakładać gaz do takiego silnika, a skrzynia manualna to skrzynia manualna, tam nie ma co się psuć bo to nie diesel że masz dwumasę i nie selespeed(który jak dbasz to pojeździ). Może bardziej opiszesz autko które chcesz kupić.
mam ciężka noge
czyli, że niby co Ci dolega?
...skrzynia manual w 2.4? pierwszy raz słyszę...
Fiat Stilo z silnikiem 2.4 ze skrzynią manualną to wersja Stilo GT. Bardzo często sprzedawana przez handlarzy jako Stilo Abarth. Nic bardziej mylnego, bo wszystkie wersje Abarth (z silnikami 2.4 jak i 1.9 JTD) były zawsze ze skrzynią automatyczną Selespeed!
Wersja Stilo GT jest bardzo rzadko spotykaną wersją, tak jak i wersja Stilo Schumacher z silnikiem 2.4 (notabene Stilo Schumacher były tylko z manualem).
W Wielkiej Brytanii sprzedawano również wersję Stilo Schumacher GP 2.4 PRODRIVE. Gwoli ścisłości inną specyfikację wyposażenia miało "Stilo Schumacher", a troszkę inną "Stilo Schumacher GP", które było robione i sprzedawane tylko dla rynku UK!
Co do założenia gazu to wychodzę z założenia, że jeżeli kupuję auto z silnikiem o dużej pojemności to znaczy, że mnie na takie auto stać (oraz na koszty jego eksploatacji). Jeżeli masz "ciężką nogę" to albo naucz się jeździć ekonomiczniej albo kup auto z mniejszym silnikiem (takie, które będzie mniej spalać).
karwoj25
04-01-2016, 19:29
Silniki 2.4 cieszą się dobrą renomą i długowiecznością
zwłaszcza panewki jak z tytanu :D
1.6 103 kute ale możesz wierzyć lub nie zazucilem mu chipa i jest kolosalna różnica
chyba mu radio zaczipowałeś :)
cenioormo
04-01-2016, 20:34
ojjj :D panewki w każdym aucie szybko powiedzą papa jak będziesz katował na zimnym silniku :) Ten czip w 1.6 też mnie rozśmieszył....tak samo jak mój przyjaciel...kupił głołfa IV 1.9 SDI i zadzwonił z pytaniem czy nie da się go troszkę podlać :D Miałem 2 autka z gazem w mojej krótkiej karierze, poza tym że na stacji do pełna wychodziło za 65zł to na drodze nawet z dobra instalacją denerwował mnie fakt że trzeba wymieniać świece co 15tyś i non stop jakieś problemy z czasami wtrysków i ciśnieniem. Teraz mam CR i jestem mega zadowolony, biorąc pod uwagę że nowa pompa CR kosztuje 3tys zł a wtrysk za sztukę 900zł...
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.