PDA

Zobacz pełną wersję : Ktoś się wypowie na temat tego Stilo?



juve_fan
22-09-2015, 17:31
Siemaneczko wszystkim :)

Słuchajcie poszukuje wraz z moja kobieta autka dla niej. Wybór jest między Focusem mk1, Astra G oraz Stilo. Wiadomo, że Stilo najładniejsze z całego tego towarzystwa, nawet mnie się bardzo podoba(choć fanem starych BMW jestem ;) ), tylko nic znaleźć nie możemy.

Przeglądam cały czas portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi i nic sensownego nie ma... :confused:

Generalnie szukamy autka w gazie z klimatyzacją sprawna oczywiście.

Znalazłem takie oto cudo, co Wy na to? Z jakim silnikiem najlepiej szukać, tak aby był najmniej awaryjny?

Fiat Stilo Piękny Fiat Stilo ! LPG ! Alu ! Tanio ! - OTOMOTO (http://otomoto.pl/oferta/fiat-stilo-piekny-fiat-stilo-lpg-alu-tanio-ID6yaY0r.html)

Wiadomo, cudów nie ma co się spodziewać, ale jeśli byłbym w dobrym stanie, to bym pojechał obejrzeć. No chyba, że znacie to autko i ktoś się wypowie. Ewentualnie ktoś ma blisko i mógłby podjechać obejrzeć, odwdzięczę się jakąś dobrą flaszką ;-)

Wszelakie porady mile widziane :)

pozdro

Tosterkovsky
22-09-2015, 22:13
Z jakim silnikiem najlepiej szukać, tak aby był najmniej awaryjny?
z benzyn to: 1.2 i 1.4 ;) ewentualnie do zabawy: 2.4 (ale trzeba mieć trochę większy worek pieniędzy do ewentualnych napraw skrzyni biegów) ;)
jakoś 1.8 do mnie nie przemawia: padający wariator, podobno pije olej, a spalanie ma nieznacznie mniejsze od 2.4 ;) samochód wygląda na dość zadbane, ale to radio i te wstawki :P

jayoz
24-09-2015, 21:42
No to się uśmiałem... Przebieg 166 000 km taaaaa jasne... Chyba 166 000 km x 2

Airbag Failture się ładnie świeci, widać na zdjęciu zegarów. Niby pierdołą a może irytować.

ps. Wszystkie emblematy fiata pozaklejane... Co on? Wstydzi się? Czy myśli że ludzie z bugatti pomylą?

boch
25-09-2015, 11:00
te silniki biorą olej, a wariator nie lubi niskiego poziomu oleju. dodatkowo jazda na LPG spowoduje, że olej będziesz uzupełniać częściej, bo gaz jest suchym paliwem, a benzyna jakby nie było rozrzedza nieco olej przez co masz wrażenie, że oleju nie ubywa. od siebie dodam, że nie kupiłbym auta z LPG, a Stilo w szczególności.

juve_fan
26-09-2015, 22:41
Chyba dobrze, że nawet nie jechałem oglądać tego auta, bo kupił je jakiś świeży użytkownik forum stilo i okazało sie, że chłop ma silnik do remontu, czyli na dzien dobry wydatek niemałego rzedu...

W kwestii tego auta, sprawa zamknięta w takim razie.

czesci-DarCar
22-10-2015, 17:06
A czy diesle chodzi w grę? Jakie będą szacowane przebiegi roczne? Bo tutaj bardzo fajnie przedstawia sie też wersja 115 konna silnika JTD z małym apetytem na paliwo. Z benzyn 1.4 wypada okej,ale przy tej masie samochodu,może lekko zamulać.

fazor
22-10-2015, 17:47
Jtd 115 KM to fajna i trwała jednostka. U mnie 208 tysięcy km po mieście i jeździ. Pilnuj sprzęgła jednokierunkowego na alternatorze bo mi przez niego przeskoczył rozrząd. Najlepiej je wymień po zakupie auta podczas wymiany rozrządu.

fazor
22-10-2015, 17:48
Fajnie jeździ. Mało pali. A jednostka 80 KM jeszcze prostsza bo nie ma zmiennej geometrii turbiny.