PDA

Zobacz pełną wersję : Konserwacja podłogi



kamikk93
21-07-2015, 23:17
Cześć.
Chciałem się poradzić co do konserwacji podłogi, bo ma troche dziur i rdzy w mojej Bravie.
1. Czy warto samemu próbować konserwacji czy to zawsze robota dla fachowców?
2. Jeśli samemu można to czy dobrze użyć, włókna szklanego i żywicy epoksydowej czy poliestrowej?
3 Jeśli się za to zabiore to czy po zdrapaniu rdzy i oczyszczeniu krawędzi dziury dobrze jest zakonserwować blachę, czy konserwować dopiero po nałożeniu włókna i zywicy? Albo jedno i drugie?

byrrt
22-07-2015, 09:23
Co innego konserwacja a co innego łatanie dziur! Dziury łata się wycinając i wspawywując blachę - wszelkie maty i inny szajs to polerowanie g**na ;) Co do samej konserwacji mając odpowiednią wiedzę można to zrobić lepiej jak "fachowcy" i to za 1/4 ceny. Temat jednak jest dość rozwlekły. Poczytaj sobie fora lakierników / blacharzy. Ja czytałem z miesiąc zanim się za sprawę brałem.

kamikk93
22-07-2015, 19:35
Właśnie chciałem zrobić tak, żeby wydrapać resztki rdzy, zakonserwować podkładem lub cynkiem w sprayu a na to włókno z żywicą i na to znowu podkład. Dlatego pytam czy to ma jakiś sens bo jesień coraz bliżej bedzie mokro i już tego nie bedzie jak zrobić ;)

asykom15
24-07-2015, 12:19
jak masz malą dziurę to możesz tak załatać na jakiś czas