PDA

Zobacz pełną wersję : JTD 140KM Faluje przy przyspieszaniu. 3 sec. skoki.



savkin
21-07-2015, 14:14
Witam.
Koledzy i koleżanki, jak w temacie. Do 2600obr jakiś zamulony. Natomiast powyżej dostaje kopnięcie, ale... Zawsze musi być jakieś ale ;p Zaczyna falować. Krótkie skoki 3sec. Pedał wciśnięty, a autko zwalnia i przyspiesza.
Dodam że wymieniłem turbo, które miało przepusty. Zaoliwiona odma, egr i dolot. Wszystko wyczyszczone. Wyprzedzam z radą o odpięcie przepływki. Zrobię to jak wrócę z pracy.
Na zapas zapytam czy w pobliżu Sosnowca znajdę jakąś pomocną duszyczkę, która mnie podepnie sprawdzi błędy i pomierzy?


Po odpięciu przepływki bez zmian. Dalej faluje. Jakieś sugestie?

bzykol
22-07-2015, 08:40
Egr, overboost, szczelność dolotu...

boch
24-07-2015, 11:13
Zaślepić EGR pełną zaślepką i zrobić trasę na próbę. Trybu awaryjnego być nie powinno, jedynie CHECK na desce po kilku odpaleniach.

krystian750
24-07-2015, 22:39
Mi się wydaje że regulator ciśnienia paliwa trzeba wyczyścić!! miałem tak w bravie JTD lecz zmieniłem na benzyne i stilo 1.2 i nie narzekam

Ramzes_II
28-07-2015, 09:42
Kołysanie mocy przy przyśpieszaniu to wina przepływomierza. Odłącz i się przejedź. Poczujesz różnicę...

gargamel86
29-07-2015, 15:44
bledy moge zczytac jak cos to pisz mozna sie na dniach umowic:)

savkin
15-08-2015, 21:41
Po odpięciu przepływki bez zmian. Zrobiłem logi. A po 3 dniach wywaliło checka i brak mocy.
Jakieś spostrzeżenia?

Ramzes_II
15-08-2015, 22:34
Sprawdź wężyki podciśnienia od akumulatora Vacum, przez zawór N75 (overboost) do samej turbiny na obecność spękań, nieszczelności, jeśli są ok, to wygląda ze zacina się geometria w turbo lub gruszka świruje...
Ale te skoki tak gwałtowne to na jakąś nieszczelność w podciśnieniu wskazuje.

savkin
15-08-2015, 23:05
Myśle ze to nie turbo. Miesiąc po regeneracji. No chyba ze odwalili maniane. Dzięki za diagnozę.

cenioormo
01-09-2015, 09:30
ja miałem podobnie kolego...identycznie...pomogło:
- zaślepienie EGR pełną blaszką (ty masz kompa 16 więc blacha z dziurkami) bo czyszczenie niewiele pomogło bo nadal się zacinał w pozycji otwartej
-czyszczenie overboost i przeniesienie na bude aku
-sprawdzenie dolotu (była nieszczelność w wężu kolektora ssącego
-wymiana opasek zaciskowych na dolocie
Skutki ?? jeszcze nie wiedziałem że choć silnik 115 to idzie jak głupi. Sprawdz jeszcze wężyki podciśnienia tak jak mówili to poprzednicy.