PDA

Zobacz pełną wersję : Bravo 1.9td '99 gaśnie i z trudem odpala



piotreklfc
20-07-2015, 14:44
Witam, sytuacja jest następująca:

Zrobiłem swoim bravo jakieś 90km na trasie, postał jakieś maks 30min poczym zapalił a po jakiś 20sek obroty zafalowały (coś jakby się dławił) i zgasł, kiedy chciałem go znowu odpalić pojawił się problem. Kręcił, Kręcił i nic po 2-3 próbach i wciskaniu gazu jakby zaczynał łapać ale nadal nic. Dopiero przy 5-6 próbie zaskoczył. Później normalnie mogłem go zgasić i zapalić. Następnego dnia znowu przejechałem te 90km w drodze powrotnej. Przestał cała noc i rano znowu to samo. Tym razem zaskoczył przy 3 próbie. Przy drugiej znowu jakby lekko łapał ale nie zapalił. Udało mi się natomiast zauważyć że przy 2 i 3 próbie wskazówka obrotomierza przy kręceniu bardzo powoli zaczynała się unosić.

Czy ktoś wie o co chodzi ?

QuazarPL
21-07-2015, 01:17
Miałem podobne objawy, na ciepłym zapalił za 5-6 razem, na zimnym czasem za pierwszym. Po dwóch takich akcjach wymieniłem czujnik położenia wału i pali na dotyk. Tyle że u mnie silnik 1.9 jtd ale i Ciebie chyba też to występuje

piotreklfc
21-07-2015, 11:37
A ma przy tym znaczenie czy jest to po dłuższej trasie czy nie? Bo cholera po jezdżeniu po mieście nic takiego się nie dzieje.

QuazarPL
21-07-2015, 23:28
Tak, jak jeździłem tylko po kilka kilometrów to palił bez problemu