PDA

Zobacz pełną wersję : radio/zmieniarka/tuba oraz trzeszczace głośniki



kostryn255s
29-08-2014, 19:49
Witam. jak dostać się do kabli na zmieniarke w stilo 1.9 2001 bez oryginalnego schowka na nią. Oraz przy okazji chciałbym się zapytać czy są jakieś zostawiono kable na podłączenie tuby w oryginalnym kaseciaku, a i jeszcze prosilbym o radę jak pozbyć się trzaskow głośników (lewy tylny oraz prawy przedni) już na 10 poziomie glosnosci słychać jedynie trzask.

pimikiel
04-09-2014, 00:52
Do 2003 powinna być cała instalacja kabli (tuba - lewa strona bagażnika), chociaż sam w swoim jeszcze nie znalazłem do tuby. Co do trzasków:
Equalizer masz jakiś ustawiony?
To jest trzask z głośników, czy z luzów w drzwiach/bokach?
Ja po ustawieniu basu na max i equalizera na niskie i wysokie częstotliwości w seryjnym słyszałem że głośniki (6x50W) z tą mocą radia (4x40W) nawet przy ustawieniu 'sam przód' na poziomie 8 powinny kończyć, bo wyżej już słychać spore zniekształcenia.

kostryn255s
06-09-2014, 11:16
Po przemyślenie sprawy doszedłem do wniosku, że wolę zainstalować lepsze głośniki zamiast tuby. Odkrecilem obicia i okazało się że głośniki były uszkodzone w chwili obecnej zamontowalem oryginalne używane które zdobyłem za grosze i jak na razie gra całkiem nieźle, chociaż brakuje im mocy. equalizer ustawilem według własnych upodobań i chyba wyciągnalem z tych papierowych głośniczkow maksimum

pimikiel
06-09-2014, 19:28
Te "papierowe głośniczki" są lepsze niż w nie jednej toyocie, albo mercedesie, tylko faktycznie brakuje im mocy. Fabryczna tuba jest subwooferem aktywnym, więc dodałaby im mocy, i od razu lepiej by grały. Jak ktoś nie potrzebuje wytwarzania trzęsień ziemi, to zdecydowanie jest lepiej niż wystarczy. Dobrze problem się rozwiązał.