PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tempomatem...



Runo
25-05-2014, 15:56
Witam mam problem z nieuruchamiającym się tempomatem, przy przekręcaniu kluczyka zapala się kontrolka i gaśnie. Podczas jazdy nie da się uruchomić, raz na sekundę się włączył po trasie ok 200km i dalej lipa. co z tym fantem można zrobić

berserkers
25-05-2014, 16:40
Wyglada na to ze gdzies nie styka

alex28
25-05-2014, 21:02
Jednym z powodów może być problem z wysprzęglikiem bo wtedy właśnie nie działa tempomat.

jaro190
26-05-2014, 00:12
rozumie, że wszystko robisz zgodnie z "prawidłami": manetka na ON (na desce powinna zapalić się kontrolka a także pojawić komunikat między zegarami ) rozpędzasz auto do 5 lub 6 biegu, popychasz dźwignię tempomatu do przodu i przytrzymujesz ok 2 -3 s. auto w tym czasie po puszczeniu pedału "gazu" powinno jechać ze stałą prędkością, jeżeli u ciebie tak nie ma to pierwszy do sprawdzenia bezpiecznik, potem czujniki nad pedałem sprzęgła i hamulca - najlepiej podłączyć pod program diagnostyczny i sprawdzić błędy

pezet3
26-05-2014, 15:10
Auto pojedzie na tempomacie nawet na 3 biegu, manetke można popchnac w górę lub w dół i też powinien załączyć tempomat. Tak bynajmniej jest u mnie .

Runo
26-05-2014, 22:34
Po przekreceniu na on nic sie nie dzieje

jaro190
26-05-2014, 23:09
bezpiecznik sprawdzałeś? zostaje sprawdzenie kostki pod osłoną kierownicy i ewentualnie samej manetki

leyek
27-05-2014, 06:22
jeśli masz jakieś błędy silnika tempomat nie zadziała , przynajmniej u siebie tak zauważyłem

Runo
27-05-2014, 18:41
Kiedys podobno wyskoczyl blad czujnika stop.

jaro190
27-05-2014, 21:33
pod komputer i sprawdzaj

karol
29-05-2014, 20:20
Jeśli wystąpił błąd czujnika stop to tempomat nie będzie działał. Wykasuj go i powinno na nowo zacząć działać, chyba że czujnik padł całkowicie.

CzarnyGD
23-07-2014, 19:28
Witam,
Odgrzewam temat.
Tempomat pięknie działał, aż pewnego pięknego dnia przestał. Nie zapala się nawet kontrolka po przekręceniu kluczyka.
Podpinąłem pod komputer - błędów brak. Bezpieczenik F51 sprawdzałem, jest ok.

Jakieś pomysły?Sugestie?
Tak mi się ta opcja podobała, a tu taki zonk:(

(Do Administratora - ten sam temat przez pomyłkę wrzuciłem na forum Fiata Ducato III:/ )

maka131
24-07-2014, 07:58
Ok jeździsz to tempomat caly czas na ON?
Ja kiedys mialem podobnie, wszystko sprawne a nawet lampka od tempomaty się naie zapalała po przelaczeniu na ON. Pojezdzilem kilka dni z przelacznikem tempomatu na OFF, po kilku dniach przelaczam na ON i wszystko normalnie działa. Przyczyny takiego zachowania nie znalazłem.

CzarnyGD
24-07-2014, 10:13
Hej,
Jeżdżę z tempomatem w pozycji OFF. Próbuje go włączyć tylko w sytuacji do tego stosownej (obwodnica, autostrada).
Martwi mnie, że nawet kontrolka na desce się nie zapala po przekręceniu kluczyka.

Przejrzeć muszę wszystkie połączenia.

PIOTR73
11-10-2014, 18:59
błędy są tego powodem.u mnie notorycznie pojawia się nieprawidłowy sygnał z czujnika hamulca ,o czym nie jestem informowany a po tym znika tempomat.po skasowaniu powraca

Featureless
23-10-2014, 00:08
Ja natomiast mam inny problem. Od razu zaznaczam, że robię wszystko zgodnie z instrukcją (jak już nie ma pomysłów to człowiek do instrukcji nawet zagląda).

Więc przekręcam, pojawia się CC on. Wajcha do góry i:
Na 2,3 i 4 biegu - załącza się zawsze.
Na 5 jest trudno - raz się uda raz nie.
Na 6 - jeszcze mi się nie udało (niby załącza, delikatne szarpnięcie i samochód zwalnia)

Ciekawe zjawisko jak już się załączy (np. na 4 biegu): przyspieszasz wajchą - działa ok, natomiast jak zmniejszasz prędkość zwalnia, (czasami) pojawia się delikatne szarpnięcie ... i tempomat już nie działa.

FiatEcuScan odczytuje błąd o problemach z załączeniem tempomatu. Kasuje, ale i tak się pojawi przy następnej próbie z tempomatem.

Ubaw po pachy - zasugerowano mi ("być może") wysprzęglik. Będę wdzięczny jeżeli ktoś się spotkał i może potwierdzić (i przy okazji, za informację czy trudno go wymienić).

Do problemu kolegi CzarnyGD mogę dodać tylko informację, że błąd jest widoczny tylko w FiatEcuScan - inne programy które miałem go nie pokazywały (pending error).