PDA

Zobacz pełną wersję : zbierżność kół



okodenim
03-10-2013, 12:29
czy po wymianie łożyska, piasty i przegubu trzeba ustawic na nowo zbieznosc??? czy mozna w komputerze usunac abs bo nie mam 1 czujnika i nie chce montowac bo nie warto

markshall
03-10-2013, 12:37
czy po wymianie łożyska, piasty i przegubu trzeba ustawic na nowo zbieznosc???
Nie powinno się nic zmienić. Także moim zdaniem nie trzeba.


czy mozna w komputerze usunac abs bo nie mam 1 czujnika i nie chce montowac bo nie warto
Chodzi Ci żeby kontrolka nie świeciła? Najprościej wyjąć żarówkę z licznika. W komputerze nic nie usuniesz bo abs ma osobny sterownik. Proponowałbym też wyciągnąć na stałe bezpiecznik od ABS.

okodenim
03-10-2013, 12:41
a orientuje sie ktos ktory bezpiecznik odpowiada za abs??? i czy moge zalozyc przesub bez abs jezeli nie chce go miec?

byrrt
03-10-2013, 13:01
a orientuje sie ktos ktory bezpiecznik odpowiada za abs??? i czy moge zalozyc przesub bez abs jezeli nie chce go miec?
Pomijając dla mnie idiodtyzm usuwania systemu, który mógłby Ci kiedyś uratować tyłek to z przegubem nie jest tak prosto. Nie wiem jak to jest u Ciebie ale najprawdopodobniej masz przeguby z grzebieniem (bywały też wersje z pierścieniem magnetycznym w łożysku piasty). Tak czy inaczej można wymieniać na ten bez ABS skoro tak bardzo Ci żal 40zeta na używany czujnik, który to ożywiłby system poprawiający bezpieczeństwo..