Zobacz pełną wersję : Uszczelka szyby przedniej bocznej Bravo
Od chwili kupna mam po obu stronach pęknięte te uszczelki przez co przy większych prędkościach strasznie szumi.. W końcu mnie to wkurzyło i chciałbym coś z tym zrobić. Wg. eper są po dwa nr tego badziewia - nie wiem czym się różnią.. Pomijam fakt, że listwy są podobno niedostępne w aso ale muszę wiedzieć czego szukam.. Ktoś pomoże i napisze mi o co w tym chodzi i gdzie ew. coś takiego dostać?
10207
rocketnol
21-07-2013, 12:10
ja to wymieniałem, pytałem w aso, ale były drogie (nie pamiętam dokładnie). Szukałem używek i zauważyłem, że są wersje krótsze i dłuższe. Krótsza jest jakby za krótka o 1 cm, nie dosięga do samego lusterka i sie woda leje. Ale udało mi się znaleźć tą dłuższą i jest okej :)
To nie chodzi o to że są dłuższe krótsze, po prostu po czasie one się schodzą, kiedyś nawet je rozciągnąłem - zeszły się po tygodniu. Dlatego fiat w nowszych modelach nie stosuje takiej technologii. Ten pasek plastikowy zakładany na rant scalili z tą gumą i nie ma mowy o schodzeniu się uszczelki.
No to że wiele osób ma tą szczeline wiem.. U mnie to nie wygląda na 1cm - raczej więcej.. Tak czy inaczej wczoraj zakleiłem to taśmą i cisza.. Nigdy wcześniej na to nie wpadłem że stąd ten szum..
rocketnol
21-07-2013, 14:56
tak jak pisałem, ja kupiłem używki (listwa plastikowa+uszczelka) za 15 zł komplet. raz, że woda się nie wlewa, dwa, że nie ma świstu. tylko przymierzałem na miejscu, żeby nie kupić krótszej :P może tak być jak mati pisał, że się ściągają z czasem. :P
Nigdy wcześniej na to nie wpadłem że stąd ten szum..
to może i ja poprawie te uszczelki, jak szyberdach ucichł :lol:
już mam patent jak to zrobić, wyciągnę te uszczelki z szyn i je rozciągnę, przy wkładaniu brzegi dam na klej żeby się nie schodziły:wink:
Nie wyciągałem tych uszczelek w prawdzie ale wyglądają na sztywne - to w ogóle się da rozciągnąć?
tak da rade, wczoraj byłem sprawdzić i z przodu mam ok, z tyłu natomiast szpary są grubości kciuka.
Żeby wyciągnąć tą uszczelkę trzeba wyciągnąć szybę?
rocketnol
18-11-2013, 17:23
nie trzeba, ściągasz trójkąt lusterka i ten czarny słupek z zewnątrz, szybę oczywiście zsuwasz na dół :)
Podziękował. Próbować to rozciągać czy kupić 2gą (zapewne też skurczoną) i dociąć na wcisk taki kawałek?
u mnie samo rozciągnięcie pomogło ;-)
aha no i sklejenie tych uszczelek po rogach to był strzał w 10, teraz wszędzie jak nóffki :smile:
rocketnol
19-11-2013, 15:11
u mnie nie chciały się wysunąć z tej listwy, ty zakupiłem używane, ale szukałem właśnie takich "nieskurczonych" i udało się znaleźć :)
a jeśli pytałeś o wyciąganie tych listew poziomych to nic nie trzeba zdejmować, tylko wysuwasz je do góry.
a jeśli pytałeś o wyciąganie tych listew poziomych to nic nie trzeba zdejmować, tylko wysuwasz je do góry.
nie trzeba, ściągasz trójkąt lusterka i ten czarny słupek z zewnątrz, szybę oczywiście zsuwasz na dół
To jak to Panie jednak jest :P
rocketnol
19-11-2013, 19:10
no właśnie to zależy o którą uszczelkę pytasz :P bo się pogubiłem.
Jeżeli o tą dookoła szyby to musisz zdjąć trójkąt lusterka i słupek zewnętrzny.
http://www.sklepfiat.pl/upload/Obraz21.05%20033.jpg
A jeżeli pytasz o tą poziomą uszczelkę na drzwiach (tzw uszczelkę zgarniającą) to wystarczy wysunąć do góry tą listwę.
http://imageshack.us/a/img339/8393/drzwilewefiatbravo1616v.jpg
Mi chodziło o listwę zgarniającą ;) Tak więc na dniach postaram się ją wyciągnąć i jakoś rozciągnąć - normalnie rękoma? :)
tak to jest normalnie rozciągliwe ;) tylko jeżeli rozciągniesz i włożysz z powrotem to za jakiś czas znowu ci się zejdzie ;/ u mnie kropelka na końcach listwy dała radę ;-)
rocketnol
20-11-2013, 11:21
tak normalnie rękoma :)
Odgrzeję bo nie wiem czy byrrt już robił operację z rozciąganiem uszczelek i ich podklejeniem na końcach, na dowód że cały czas działa zrobiłem foto przy okazji malowania trójkąta lusterka.
12272
12273
marcin.b2508
28-12-2013, 19:41
i po tym zabiegu już tak nie szumi? ja mam dziury na centymetr.
IMHO szumi mniej, no i estetyka też na duży + ;)
marcin.b2508
28-12-2013, 21:36
dzięki. w wolnej chwili będę musiał się z tym pobawić.
Ja się za temat nie brałem ale widać, że będę musiał..
panterka
29-12-2013, 18:56
U siebie też poczyniłem kroki w sprawie tych listew, u mnie skurczyły się także same plastiki więc chcę założyć w całości nowe. Udało mi się już dostać prawą różnica długości może nawet 10mm. Jak będę miał jeszcze lewą to się wezmę za wymianę. Z tego co widziałem to całą listwę należy wyciągnąć do góry, są z tym jakieś problemy?
Z tego co widziałem to całą listwę należy wyciągnąć do góry, są z tym jakieś problemy?
u mnie szło bez problemu ciągniesz do góry od strony słupka ;-)
Melduje, że temat ogarnąłem - w szoku byłem jak to łatwo się ściąga - swoją drogą jest to chyba najprościej ściągany element z auta :)
Bez narzędzi, kluczy itp w 10 sekund można ją ściągnąć.. Dobrze poluzować śruby lusterka bo listwa wchodzi pod trójkąt (jego wspornik). Ciągniemy przy zamku do góry. Szyby nie trzeba nawet otwierać ale pewnie łatwiej jak jest otwarta.
Efekt:
12364
Więcej fotek w temacie mojego auta :)
Dzięki chłopaki za pomoc!
rocketnol
08-01-2014, 15:06
ja też się dzisiaj za to zabrałem, bo znowu się delikatnie skurczyły, ale teraz przykleiłem je na końcach kropelką, tak jak mówił mati16v :)
rocketnol
08-01-2014, 23:56
jeszcze nie jechałem, jutro sprawdzę :D
Ty miałeś małe szpary ale ja po prawej to miałem dosłownie 3-4cm ;-)
rocketnol
09-01-2014, 10:31
to fakt, Ciebie nie przebiję, bo miałem 3mm i z drugiej ok. 1cm :)
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.