Zobacz pełną wersję : Brava 1.6 16v brak siły - mocy
kaczmar80
11-01-2013, 19:58
Witam wszystkich mam taki problem z moją Bravurką. Od jakiegoś czasu niema siły i to na PB jak i LPG zwłaszcza na wyższych biegach tzn. 4 i 5. Odpala ładnie nie szarpie obroty na luzie 800rpm ale 120km/h to maks. (LPG sekwencja). Na 4-tym biegu dochodzi do 3500rpm a na 5-tym ledwo 3000rpm. Filtr powietrza nowy świece nowe kable też. Dodam że zdarza się że przy wciskaniu sprzęgła nieraz gaśnie. POMÓŻCIE
U mnie stał się mułem jak padła prawdopodobnie sonda. Normalnie wkręca się na obroty na niższych biegach ?
kaczmar80
11-01-2013, 20:50
normalnie jest wszystko ok tylko na 4 i 5 go tak muli
(Automat) Autor dopisał treść. Post został scalony.
Jeszcze dodam że instalacja LPG ma zrobione dopiero 20000km i filtr też był wymieniany
dodam że instalacja LPG ma zrobione dopiero 20000km
A była regulowana instalacja, juz po załozeniu LPG :?:
kaczmar80
12-01-2013, 13:47
tak gaz jest jeszcze na gwarancji.
Na benzynie jest to samo :?: bo jesli na Pb idzie normalnie, to wal do gazownika, jak jeszcze na gwarancji jest ;)
kaczmar80
12-01-2013, 20:30
na benzynie to samo
Ja polecam odpięcie i podpięcie wszystkich możliwych czujników. Może wtyczki zaśniedziały. Poruszaj kablami. Sprawdź pod jakie czujniki podpiął się gazownik może on coś nabroił.
Jak nie pomoże przemierz wszystkie czujniki najlepiej woltomierzem (nie dotyczy czujnika wału). Jak to zrobisz zdaj relacje jakie były wartości będzie diagnoza.
BTW sprawdź poziom oleju - koledze mechanik od koparek zmieniał ojej i dotankował do pełna :) i samochód na niskich obrotach chodził normalnie ale tracił siły w trakcie rosnących obrotów. Nie twierdze że wlał Ci ktoś tyle oleju ale może jakaś inna substancja dostaje ci sie do niego i powoduje ten sam efekt.
napisz jeszcze czy silnik masz po lifcie czy nie.
U mnie przy podobnych objawach wywaliło błąd czujnika wałka. Był to jedyny błąd jaki wskazał komputer
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.