PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło



adi000
12-09-2012, 11:25
Witajcie,
Mam problem dotyczący sprzęgła.. zauważyłem, że moje Bravo w zależności od jego humoru łapie sprzęgło w różnym momencie. Ostatnio testowałem to przez kilka dni na równej drodze próbując ruszyć na samym sprzęgle i wygląda to tak: jednego dnia łapie i rusza mniej więcej na 1/3 od dołu, a innego dnia muszę praktycznie całe puścić i na samej końcówce dopiero zaczyna łapać. Czasem przy normalnym ruszaniu z gazem szarpie, a czasem nie..
Co się dzieje? i czemu tak jest?
Pozdrawiam ..

dudu$
12-09-2012, 11:35
Nie jestem pewien ale jak patrzyłem na zdjęcie linki sprzęgła do Twojego auta to posiada ona samoregulator. Jest duże prawdopodobieństwo że on szwankuje i dlatego czasem sprzęgło bierze Tobie normalnie a czasami nie. Proponuję wymianę linki na nową. koszt nie duży bo powinieneś się zmieścić w granicy 100zł. Jak będziesz kupował nową to proponuje wyjąć stara i jechać z nią do sklepu/hurtowni motoryzacyjnej.
Pozdrawiam

adi000
13-09-2012, 11:15
A pytanie strategiczne.. czy dam radę to sam wymienić w warunkach placu przed blokiem? Jakie jest dojście i czy są potrzebne jakieś specjalistyczne narzędzia?
Pozdro

dudu$
13-09-2012, 17:49
wydaje mi się ze powinieneś dąć radę sam ta linkę wymienić nawet pod blokiem. A jak nie chcesz sie z tym bawić to podjedź gdzieś do mechanika , nie powinien wziąć więcej niż 50-70zł

lukq
13-09-2012, 17:49
Dasz radę, wymontuj sobie akumulator i podstawkę i będziesz miał eleganckie dojście.