PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań a propos Grande Punto 1.9 Multijet 130KM



dkajzer
05-09-2012, 14:40
na początek chciałbym przywitać wszystkich Użytkowników forum i Członków klubu :)
mam dwa pytania dotyczące Fiata Grande Punto z silnikiem 1.9 Multijet 130KM.
po pierwsze (do osób posiadających ten sam silnik) - jakie Wam komputer pokładowy wyświetla średnie spalanie ? ja, jeżdżąć w zasadzie cały czas w mieście, raczej spokojnie, zmieniając biegi ok. 2000 obrotów, mam między 7.5 a 7.7l. czy to nie za dużo ?
po drugie - mam sporo takich małych rysek na lakierze (czarny metalik), auto niestety nie jest garażowane i ciągle biegają po nim koty, kuny, etc., prawdopodobnie stąd te ryski. kupiłem już wosk koloryzujący z kredką firmy Sonax, jednak ryski wciąż są widoczne. czy macie na to jakieś rady ? czy te "magiczne" pisaki do lakieru cokolwiek dają ? jakie są Wasze doświadczenia ? problem polega też na tym, że każde, nawet najdrobniejsze przejechanie czymś ostrym po lakierze, od razu zostawia białą ryskę. czy to możliwe, że Fiat daje biały podkład pod czarny lakier ?
z gory dzięki za info, pozdrawiam :)

byrrt
05-09-2012, 14:43
Ryski próbowałeś spolerować pastą tempo?

dkajzer
05-09-2012, 14:52
no właśnie nie, dlatego że znajomy, który nota bene jest lakiernikiem, powiedział że dobry jest ten wosk koloryzujący Sonaxa... (kilka razy droższy od pasty Tempo tak na marginesie). myślisz że ta pasta jest w stanie zakamuflować ryski ?

byrrt
05-09-2012, 15:54
Pasta tempo to środek lekkościerny - ona nie maskuje tylko poleruje powierzchnię lakieru stąd pozbywasz się rysek faktycznie. Potem na to wosk dla ochrony i połysku..

dkajzer
05-09-2012, 16:17
ok, w takim razie zaopatrzę się w tą pastę :) a czym ją nanosić i polerować ? zwykła ściereczka mikrofazowa zda egzamin ? :)

egon
05-09-2012, 16:21
a czym ją nanosić i polerować ? zwykła ściereczka mikrofazowa zda egzamin ?
Do polerowania, najlepsza jest flanela ;)

dkajzer
05-09-2012, 16:25
ok, dzięki ;) w takim razie poproszę jeszcze o odpowiedzi na pozostałe pytania, jeżeli ktoś oczywiście może mi pomóc.

byrrt
06-09-2012, 08:20
Tempo lub podobne pasty ma właśnie Sonax.. Ja taką kupiłem i mi się wydaje ona zbyt mocno ścierna - zbyt małą gramaturę jakby miała.. Tempo jest delikatniejsze. Tych past tempo też jest parę - wybierz oryginalną. Ja kupiłem jakąś tam tempo i ok woskuje ładnie ale ściera już średnio ;)

seth
06-09-2012, 10:34
jeśli masz zadrapanie do podkładu (biala rysa) tak jak u mnie w kilku miejscach to niczym tego nie spolerujesz. natomiast jak masz ryski na bezbarwnym to pasta jest najlepszym wyjściem. Tempo chyba będzie za ostra. ja bym kupił ze 2 pasy lekko ścierną i jakąś grubszą i do tego mleczko do polerowania. efekt jest widoczny. mracy masa a ręce po godzinie odpadają.