Zobacz pełną wersję : demontaz tapicerki dzwi
Witam powiedzcie jak sciagnac tapicerke z dzwi przednch bo ino widzialem 1 srobke za klamka a reszta cale panele bez zaslepek
BART_osz
15-11-2011, 13:59
Skrobnij wieczorem PW - i się przypomnij to wyśle Ci printscreeny z instrukcji servisowej . Podstawa to wydłubać panel sterowania szybami i podłokietnik (tą część pokrytą materiałem na drzwiach) - tam masz ciąg dalszy śrub.
BART_osz
20-11-2011, 16:01
1746174717481749Hejka
Troche mi zeszło ;) ale w tygodniu po pracy staram sie już nie dotykać kompa.
Wklejam parę print screenów z elerna - powinny pomóc .
Jak wygląda sprawa z demontażem tapicerki tylnich drzwi? Jeden głośnik niestety charczy i musze się do niego dostać...swoją drogą jak ktoś ma na zbyciu z tylnich prawych drzwi to proszę na pw.
tylnie drzwi robi się tak samo jak przód co doglosnika w serwisie kolo 30zl nie sa drogie
Witam!
Mam pewien problem - firmowa przepustka wpadła mi po szybie w boczek, na sam dół. Trudno określić po której stronie szyby się znajduje (jak opuszczę szybę całkowicie) a chciałbym ją wyjąć bo z wyrobieniem nowej musiałbym długo czekać. Mam więc pytanie: czy jest możliwość odpięcia spinek boczku w dolnej części, bez niszczenia ich i wyjęcie przepustki od dołu? Czy jest tam jakaś dodatkowa folia/pianka wytłumiająca, która uniemożliwia taką operację?
będę wdzięczny za info od tych co zdejmowali już boczek.
Niestety pod zewnętrznym obiciem jest przykręcona blacha, do której są przymocowane wszystkie bebechy drzwi. Żeby wydobyć tą przepustkę musisz rozebrać całe drzwi. Jak się już wie jak, to nie jest to wcale trudne, ale za pierwszym razem trochę czasu schodzi.
Dzięki za info!
Nie mam ochoty bawić się z tapicerką przy takich temperaturach zewnętrznych.
Chyba najprościej będzie wyrobić nową - około 1,5 tygodnia -trudno, jakoś przeżyję:roll:
Witam jestem nowy , wymieniam klamke wewnetrzna i mam pytanie czy trzeba opuscic szybe ? I czy trzeba koniecznie odĹÄ
czyÄ akumulator ? .mam tez zepsuty wĹÄ
cznik szyby - nie chce jej opuszczaÄ ale podnosi - jak myĹlicie do wymiany bedzie nadawaĹ sie sam przeĹÄ
cznik czy to coĹ innego , wĹacznik nie dziaĹa po stronie pasaĹźera , a po stronie kierowcy dziaĹa przeĹÄ
cznik dla pasazera w obie strony .
Do wymiany klamki wewnętrznej nie trzeba opuszczać szyby. Objawy wskazują na włącznik. Ja nie odłączam aku przy takich pracach. Ewentualnie po wszystkim wyświetli się "Check Vehicle Protection System" - błąd który kasowany jest pełnym otwarciem i zamknięciem wszystkich szyb.
Klamka została zdemontowana , włącznik po odłaczeniu i ponowym próbnym załączeniu zadziałał w dwie strony , teraz stoje przed wyborem nowej klamki zamiennik czy oryginał https://allegro.pl/klamka-wewnetrzna-prawa-fiat-croma-ii-2005-i7187029379.html
lub https://allegro.pl/fiat-croma-klamka-wewnetrzna-prawa-oryginal-048-i7203255792.html co radzicie ? ja na swojej starej klamce miałem tą niebieską wtyczke taka sama jak na tym oryginale , zamiennik ma coś innego ? czy to jest to samo rozwiązanie podłączenia linki ? pomożecie nowemu :)
michalpodroznik
27-07-2018, 18:17
Wez oryginał. Pewniejszy.
Oryginalne klamki wewnętrzne latają na alle... po 80zł za sztukę, więc nie są aż tak bardzo drogie.
Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
Panowie pomocy. Zdemontowalem boczek i jak sciagnać ta blache? Odkrecilem wszystkie śruby ktorymi blacha jest lrzykrecona i blacha sie rusza ale nie chce wyjsc. Jak ruszam blacha to szyba sie tez rusza i wychodzi gora przez szczelinę. Odkrecilem silniczek od podnoszenia szyby.
damazy61
16-02-2019, 18:32
Musisz otworzyć okienka rewizyjne te dwa okrągłe z zatyczkami. Następnie przyciskami podjechać szybą tak żebyś zrównał się plastikowymi uchwytami szyby z tymi otworami. Wypinasz szybę podciągasz ręką do góry Radzę ją przykleić mocną szarą taśma do górnej krawędzi drzwi. Odkrecasz śruby trzymające blachę. Wkładasz palce w te otwory. I najpierw blacha do góry później do siebie. Do końca jej nie wyjmiesz bo trzyma wiązka przednia drzwi i wiązka tylna. Tylną wypniesz po wykręceniu zamka. Przednia jest upierdliwa w demontażu.
Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka
dobra to szybę może ogarnę ale zauważyłem że linka od podnoszenia szyby jest postrzepiona i pewnie przez to szyba nie działa, da się dokupić samą linkę czy trzeba cały mechanizm?
i jak odkręciłem silniczek podnoszenia to on normalnie działa, ale po drugiej stornie blach jest "oczko" z tej linki, gdzie to oczko ma być bo jak próbowałem to poskręcać do kupy to blokuje tak jakby ta linka nie wchodziła właśnie we właściwe miejsce.
damazy61
18-02-2019, 13:58
U mnie też się linka postrzępiła. Szukałem nowego lewego zamiennika całego mechanizmu. Niestety nie był nigdzie dostępny. Kupiłem używany oryginał za ok 100 zł razem z tą blachą. Przełożyłem pozostałe bebechy z mojej blachy na tą co kupiłem.
Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka
Tak to u mnie wyglądało. Przed zakupem sprawdź numer seryjny tej prowadnicy na którą jest naciągnięta ta linka bo widzę że są różne.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190218/1e2364a1fd676e37809ebe1bb00899d1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190218/80629703a3e2c23b1d8b0f85bf92de31.jpg
Pandemic88
18-02-2019, 15:41
Kolego dbh tu masz już temat przerobiony odnośnie szyby https://fiatklubpolska.pl/croma-446/mechanizm-szyby-przedniej-lewa-strona-42091/#post348204
widziałem ten temat
znalazłem na allegro jakieś zamienniki nowe tylko powiedzcie mi jeszcze jak ten silniczek ma być połączony z tym oczkiem od linki?
na silniczku jest zębatka po drugiej stronie blachy jest otwór na zębatki w tym mechanizmie ale nie wiem gdzie powinno być założone to oczko z linki
damazy61
18-02-2019, 16:46
Z tego co pamiętam to silnik łączy się z mechanizmem na jeden wieloklin i 3 śruby. Jakbyś mógł zrobić zdjęcie tego elementu o którym mówisz to by było można zobaczyć i coś doradzić.
Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka
34880
tutaj widać to oczko z linki, i otwór na koło zębate które jest w silniczku
damazy61
19-02-2019, 17:57
Tego oczka tam być nie powinno. Musiało Ci wciągnąć linkę z wewnętrznej strony na zewnątrz. Gdzieś coś strzeliło i silnik zaciągnął linkę.
Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.