PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana żarówek a poprawa widoczności



neonik1234
10-10-2011, 12:13
Witam
natrafiłem na alledrogo na takie żarówki Żarówki 4x H1 2xW5W XENON EFFECT
link do aukcji Żarówki 4x H1 2xW5W XENON EFFECT Fiat Bravo Brava (1860754079) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/zarowki-4x-h1-2xw5w-xenon-effect-fiat-bravo-brava-i1860754079.html)
czy są one dozwolone do stosowania w naszych bravach czy ktoś może ich uzywa?

generalnie chodzi mi o poprawę widoczności w nocy bez wymiany reflektorów może ktoś poczynił jakieś kroki w tym kierunku?

pozdrawiam

miszko
10-10-2011, 13:20
Żarówki spełniają normę ISO-9001


PN-EN ISO 9001:2009 Systemy zarządzania jakością - Wymagania (z ang. EN ISO 9001:2008 Quality management systems - Requirements) - międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji.

Odpuść je sobie. Kup coś co daje normalną (zbliżoną do białej) barwę światła. Idąc w kolor niebieski nie poprawisz sobie widoczności. Nie kieruj się tym, że skoro ksenony świecą w takim kolorze, to jak założysz takie zwykłe żarówki, ale w tym kolorze to poprawi coś.

Zapewne odbłyśniki Ci już tak nie odbiją światła jak nowe. Możesz się jeszcze trochę bronić - założyć żarówki, które świecą mocniej (ale zarazem są mniej żywotne) przy 55W (nie zakładaj 95/100W gdyż nie są homologowane do użycia na publicznej drodze).
Możesz oddać odbłyśnik do regeneracji (około 30zł). Są firmy specjalizujące się w tym.

Gabri
11-10-2011, 10:44
Mam ten sam problem. Ja mam soczewki na H7. Myślałem o ksenonach, ale nie wiem czy to legalne. Czytałem, że NARVA Range Power White daje znaczną poprawę widoczności i ładne białe światło.
Co sądzicie?

byrrt
11-10-2011, 11:21
Żadne HIDy nie są legalne koniec kropka - tyle razy się to przewijało..
Rada jest jedna - dobre firmowe żarówki OSRAM, PHILIPS itp.

Marcin91
11-10-2011, 18:00
Ja ze swojej strony polecam żarówki Osram Night Breaker Plus, fajnie świecą, nie polecam żadnych żarówek ksenonopodobnych, bo szybciej je wyjmiesz z lampy jak włożysz.

Gabri
11-10-2011, 18:02
A jakie halogeny H7 świecą barwą zbliżoną do bieli? Są jakieś homologowane zamienniki, np. LED?

byrrt
11-10-2011, 18:19
Homologowanych zamienników LED na pewno nie ma, kiedyś pewnie stworzą takie w formie zamienników żarówek, ale i tak nie zmieni to faktu, że lampa nie będzie miała homologacji z innym źródłem światła jak żarnik żarówki.

Gabri
11-10-2011, 19:32
Widziałem LED-y z gniazdem H7 do jazdy dziennej. Całkiem fajny efekt.
A co do halogenów, to jakie świecą biało w soczewkach?
Czy to w ogóle możliwe by halogen świecił białym światłem?

---------- Post dodany o 18:32 ---------- Poprzedni post dodany był o 18:28 ----------

A tak przy okazji... Soczewki w Puntach 2 to jakaś pomyłka. Bardzo słabo świecą. Bardzo.
Nie wiem czy to jakiś błąd konstrukcyjny, czy po prostu starość.

byrrt
11-10-2011, 20:07
Określenie białe to bardzo subiektywne określenie ;) Każde światło żarowe będzie lekko żółtawe..
Te diodowe zamienniki na allegro (owszem widziałem) to w razie wypadku pretekst aby zrobić z Ciebie winnego - homologacji nie ma ani lampa ani żarówka. Co do jasności tych zamienników w zwykłych odbłyśnikach też wg. mnie śliska sprawa..

Gabri
11-10-2011, 22:56
Rację masz. Bardzo subiektywne. Alę różnica jest widoczna z fotela kierowcy. Zwykłe halogeny a jakieś kombinowane pseudoHIDy. W nocy świecą ładnie, biało. A w dzień żółto. Na soczewkach dobrze to widać. Chciałbym mieć legalne, dobrze świecące i estetycznie wyglądające światła. Trudno :(

lukq
13-10-2011, 12:26
Osram Night Breaker Plus mogę także je polecić, użytkuje już z 7 miesięcy, w nocy na soczewce rewelacja.
Wcześniej miałem Philips BV i też nie mogłem na nie narzekać posłużyły mi 1,5 roku