PDA

Zobacz pełną wersję : P0460,"Czujnik poziomu paliwa - usterka"



blue77
15-08-2011, 13:32
Witam,
Kilka tygodni temu pojawil mi sie blad "Engine Failure" i auto zgaslo na skrzyzowaniu. Zaraz po tym jednak za pierwszym razem odpalilo i tak jezdzilem przez jakis czas. Nietety, blad denwerowal mnie i w ostatni piatek pojechalem sprawdzic co to takiego i skasowac go. Okazalo sie ze to P0460,"Czujnik poziomu paliwa - usterka" . Po skasowaniu auto jezdzilo bez zarzutu do dzisiejszego ranka kiedy to znowu zgaslo na skrzyzowaniu i ponownie blad sie pojawil.
Stad tez moje pytanie czy ktos wie jak naprawic czy wymienic ten czujnik, bo nie ma sensu ponownie jechac kasowac ten blad i placic kase skoro faktycznie moze byc czujnik uszkodzony.

Wszelkie porady mile widziane i z gory dzieki za pomoc... :!:

byrrt
15-08-2011, 14:21
Kolego nie piszesz nic o swoim aucie, ani jaki silnik ani jakie nadwozie - nie wiemy dosłownie nic.. Z tym gaśnięciem to dziwne - nie wiem jaki czujnik paliwa by mógł powodować takie rzeczy.

blue77
15-08-2011, 14:32
Moje auto to Stilo 1.6 benzyna 3d.

lukq
16-08-2011, 10:38
Czyżby pływak w baku został uszkodzony,a dokładnie się zawiesza. Rozbierz i wyczyść styki przy pompie paliwa.

byrrt
16-08-2011, 10:45
No niby ok tylko co ma do tego gaśnięcie? Nawet gdyby pływaka nie było to powinno auto normalnie jeździć.. Przychodzi mi na myśl tylko jedna opcja - uszkodzona pompa czy coś w tym rodzaju. Silnik nie dostaje benzyny i gaśnie a że ma wskazania z czujnika poziomu paliwa np. 50% to uznaje że jest to błędne wskazanie bo paliwa nie ma.. Ale to by było chyba dość głupie rozwiązanie..

lukq
16-08-2011, 10:48
też myślę, że wysyła sygnał o tym ze nie ma paliwa, bo albo spowodowane jest to pływakiem albo pompa paliwa. Dlatego kolega na początek niech sprawdzi sobie połączenia