Zobacz pełną wersję : Martwe zegary
Witam
Cóż za zdziwienie mnie dziś ogarnęło, gdy po przekręceniu klucza w stacyjce zobaczyłem martwą deskę rozdzielczą. Wskazówki na dole, kontrolki nie świecą, jedynie kontrolka od poduchy mi się zaświeciła. Zegar cały czas wskazuje 3:07. Masakra.
Podobno to padnięte zegary, ale nie zgadzają się objawy, bo mi nic nie wariowało.
Może ktoś miał podobnie??
ja nie miałem, ale zobacz czy kości dobrze siedzą jak tak to wyciągnij zegary i przeleć ścieżki na płycie.
Tak jak kolega seth wspomniał - wykręcić, sprawdzić licznik, wszystkie połączenia itp.. Ew. czy dochodzi napięcie do liczników - te po stacyjce..
Odtłuścić i sprawdzić zimne luty.
No i po sprawie.
Byłem w ASO na diagnozie- zegary padły. Konieczna wymiana. Facet mi zakrzyczał 1900zł, lub 1400zł jeśli zostawię im moje stare zepsute.
Powiedział, że w Stilo często się rypią.
Poszukałem na allegro, wersja europejska do diesla 350-400zł, za używkę. Znalazłem niedaleko mnie szrot, gdzie koleś ma same angliki. Podpiąłem angielskie zegary- żyły i miały się dobrze (moje miały kod producenta 51756700, tamte miały 4 na początku). Dałem za nie 70zł!!! plus 100 za procedurę osiowania Proxy i obniżenie przebiegu do mojego starego :))). Potem zmieniłem blatki z milowych na kilometrowych- zegary identycznie wyskalowane.
Pozdro dla tych, którzy przepłacili :).
Podobno też padają w BBM'ach.. No cóż ;) Zazdroszczę, że masz szrot gdzieś koło siebie :)
Podobno.. heh dziś padły u mnie w Bravo.. tzn padły tak, że wystarczyło wyciągnąć bezpiecznik od zegarów i włożyć ponownie.. Nie wiem o co kaman ale już się przestraszyłem.. ;)
byrrt, to prawdopodobnie sterowanie zegarami jakąś zawiechę złapało. Prosty reset i działa.
No tak to wygląda ale w sumie totalnie dziwne.. Nie sądzę, że to kwestia lichego przejścia bo najpierw bezpiecznikami ruszałem w te i we wte i było to samo. Wyciągnąłem wsadziłem i jest ok.. Nie działało na desce nic prócz kontrolek (te są sterowane niezależnie) i podświetlania (z wyłączeniem podświetlania wyświetlacza). Prędkość, obroty, temperatura, paliwo - wszystko na 0..
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.