Zobacz pełną wersję : głowica 2.4 td
Witam
jako że okazało się że prawdopodobnie mam problem z uszczelką pod głowicą trzeba było ją zdjąć.
Auto się gotowało i po kontroli na obecność spalin w płynie chłodniczym i mechanik potwierdził uszkodzenie uszczelki lub głowicy.
Głowica została zdjęta ale nie stwierdziłem definitywnego uszkodzenia uszczelki ,niestety głowica nie wygląda super zdrowo.
Jeden cylinder jest wymyty a reszta mocno ufajdana w sadzy.
Obejrzyjcie fotki i powiedzcie co o tym myślicie.
Najbardziej niepokoją mnie te wżery na tym wymytym cylindrze.
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001402.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001402.jpg)
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001403.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001403.jpg)
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001404.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001404.jpg)
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001405.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001405.jpg)
diablo, jak dla mnie to fotki są za słabe i mało co na nich widzę.Przydały by się duże foty głowicy i bloku silnika.Te miejsca są podejrzane co zaznaczyłem ale mało co na nich widzę.Wyczyść dokładnie okolice gniazd zaworowych, a zwłaszcza przestrzeń między nimi i przypatrz się dobrze czy nie widać jakiś pęknięć.
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001407.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001407.jpg)
Także jak już to fotki fotki i jeszcze raz fotki 8)
mam lepsze fotki ale nie chciałem zapychać serwera...już załączam
pęknięć żadnych nie znalazłem .
Tak jak pisałem te wżery nie wyglądają ciekawie,jak by coś latało w tym cylindrze.
Ciekawi mnie co mogło je zrobić i tylko na jednym cylindrze.
Co ciekawsze na tłoku nie ma żadnych śladów.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to złe spalanie na tym cylindrze może z winy wtryskiwacza lub coś w tym stylu że tak się powypalał.
Głowicę wyszczotkowałem i wyropowałem ale nie znalazłem nic co wyglądało by na pęknięcie tak czy inaczej oddam ją do sprawdzenia szczelności.
Oczywiście mogłem coś przegapić bo już się zmierzchało
Na uszczelce też nie ma śladów gdzie mogło by pchać kompresję do płynu.
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001408.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001408.jpg)http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001409.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001409.jpg)http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001410.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001410.jpg)http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001411.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001411.jpg)http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001412.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001412.jpg)http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001413.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001413.jpg)
A więc z tego co widzę to na pewno miałeś przedmuch między 2 a 3 cylindrem i prawdopodobnie z 2 cylindra było przebicie do płynu.No i niestety ale oby to była nie prawda,ale wygląda na to że na drugim cylindrze w głowicy jest pęknięcie między zaworem wydechowym a wstawką wtryskiwacza.Zaznaczyłem na foto.Co do wżerów to nie mam za bardzo pojęcia,choć jeżeli jest przebicie do płynu to mogło go troszkę przez to zjeść ;D
Reszta fotek coś nie ostra.Trzeba było browarka przed sesją szczelić hehehe 8)
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001414.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001414.jpg)
no więc nie wiele mogę tylko zrobię jak mówisz ....biorę browara i idę jeszcze raz na spokojnie popatrzę.
Wielkie dzięki za pomoc,mam nadzieję że nie do końca mamy rację i coś z tej głowicy jeszcze będzie...zobaczymy co powiedzą po sprawdzeniu na szczelność.
[ Dodano: 2011-03-07, 22:04 ]
nie wytrzymałem musiałem to sprawdzić...no niestety miałeś rację :wrrrr:
wszystko widać na fotkach
trzeba poszukać głowicy :sciana:
http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001416.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001416.jpg)http://fiatforum.com.pl/imgshack/_t/t_0001417.jpg (http://fiatforum.com.pl/imgshack/_f/f_0001417.jpg)
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.