Zobacz pełną wersję : Tylnia wycieraczka
Izka_sk82
06-03-2011, 13:18
Witam jak naprawić tylną wycieraczkę która działa w zależności od humoru, po prostu porażka jeden znajomy powiedział ze nie da się tego naprawić bo niby tak jest mechanizm zbudowany ze trzeba wszystko rozkręcać a tego się nikt nie podejmie!!maskara!! proszę o rade!!!;]cmok
Hej, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to przeczyścić styki.
Izka_sk82
06-03-2011, 14:24
lukq, jakie styki :roll: to ewidentnie coś z mechanizmem :( Wycieraczka sie uruchamia ...działa płynnie do pewnego momentu....i nagle ma duży opór :? zastyga tak w miejscu i doopka . Dopiero kilkakrotne ruszenie jej siłą dalej wybudza ją z tego letargu i wraca do poz wyjściowej. WD juz nieraz wstrzyknięte w oś wycieraczki ....i nic :( Co dziwne są dni że działa idealnie :evil:
nie da się tego naprawić bo niby tak jest mechanizm zbudowany ze trzeba wszystko rozkręcać a tego się nikt nie podejmie!!maskara!! ]cmok
A jak chciałeś naprawić? Bez rozkręcania?
Prawdopodobnie masz zasyfioną ośkę wycieraczki (u mnie tak było)
Trzeba wymontować to całe ustrojstwo, rozkręcić i wyczyścić.
Gwarantuję Ci że po ponownym montażu będzie działać bez zarzutu.
lukq, jakie styki :roll: to ewidentnie coś z mechanizmemNie opisałaś koleżanko dokładnie, czy chodzi w ogóle czy nie, ja wywnioskowałem, że nie ruszyć w ogóle, a tak czasem się dzieje przez zaśniedziałe styki.
Wycieraczka sie uruchamia ...działa płynnie do pewnego momentu....i nagle ma duży opór :? zastyga tak w miejscu i doopka . Dopiero kilkakrotne ruszenie jej siłą dalej wybudza ją z tego letargu i wraca do poz wyjściowej. WD juz nieraz wstrzyknięte w oś wycieraczki ....i nic :( Co dziwne są dni że działa idealnie :evil: w związku z tym jesteś zmuszona do rozebrania wyczyszczenia oraz ponownej konserwacji całego mechanizmu wycieraczek.
p.s Na przyszłość zamiast WD użyj smaru silikonowego będzie na pewno lepszy
Izka_sk82
06-03-2011, 20:49
Oki bardzo dziękuje za pomoc!!!!!!
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.