PDA

Zobacz pełną wersję : Terkotanie



boch
06-12-2010, 16:53
kolejna plaga dopadla moj samochod :( od jakiegos czasu cos mi terkocze pod maska. lokalizacja gdzies przy silniku bardziej od strony pasazera. myslalem, ze to listwa wtryskowa LPG, wiec nie zawracalem sobie tym glowy. tymczasem ostatnio jezdze tylko na Pb i slysze, ze odglosy wciaz wystepuja. pojawiaja sie na kazdym biegu w niskim zakresie obrotow (1500÷2200), przy delikatnym operowaniu pedalem gazu. po ostrym wdepnieciu w gaz jest ok. odglos nie jest zbyt glosny i nie slychac go przy wlaczonym radiu. terkotanie wystepuje tylko podczas jazdy, nie wystepuje przy dodawaniu gazu na biegu jalowym. co to moze byc?

gnome
07-12-2010, 11:27
Witam. U mnie występuje to samo zjawisko, a pojawia się ono przy niskich temperaturach otoczenia podczas spokojnego operowania pedałem gazu. Szukałem co to może być i sądzę, że odgłos taki wydaje elektrozawór pochłaniacza par paliwa. Urządzenie to znajduje się z prawej strony pod błotnikiem (stąd dźwięk dobywający się ze strony pasażera) i aby się do niego dostać trzeba zdjąć nadkole. Jest to cewka i poruszający się pod wpływem pola elektromagnetycznego rdzeń który otwiera bądź zamyka zawór (wg mnie to właśnie wtedy go słychać). Jeszcze ubiegłej zimy demontowałem, sprawdzałem czy działa, złożyłem i uważam, że jeżeli to poprawna diagnoza (bo mechanicy nie bardzo wiedzieli co to może być) to nie ma się czym przejmować, chyba że samochód traci moc albo więcej pali, bo przy uszkodzonym zaworze mogą takie rzeczy wystąpić.

boch
07-12-2010, 12:33
faktycznie, terkotanie pojawilo sie jakos tak w pazdzierniku, wraz z pojawieniem sie pierwszych chlodow, wiec to moze byc to. co do spalania Pb, to najgorzej nie jest. problem pojawia sie po przelaczeniu na gaz. mam wtedy wrazenie, ze znika rowniez benzyna, wiec obstawialem lejacy/terkoczacy wtryskiwacz, teraz mam watpliwosc. wyjasnie to przy najblizszej okazji z mechanikiem. z braku czasu nie mam nawet kiedy do nich podjechac. albo ja, albo oni nie maja czasu. moze dzisiaj.. dzieki!

i jeszcze znalezione na innym forum:

http://volkswagen.auto.co...98e40413bc66560

pytanie zasadnicze, czy ten elektrozawor pracuje rowniez podczas pracy na LPG? u mnie terkotanie wystepuje w czasie pracy na obu paliwach. z tego co wiem, podczas pracy na LPG pracuje tylko pompa paliwa, nie pracuja za to wtryskiwacze - czyba ze sa uszkodzone.