PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy P0352 fiat punto 1.2 8v 2001r.



Tomasuzu
15-11-2010, 14:45
Witam, ostatnio pojawiły się problemy z odpalaniem. Pojawia się ten problem średnio co 2-3 dni. Rano odpala dobrze a w ciągu dnia potrafi kręcić bez skutku a dopiero zapala za 4-5 razem i pojawiają się takie błędy no i check engine:

P0201,"Obwód wtryskiwacza, cylinder 1 - usterka"
P0135,"Podgrzewacz czujnika O2 (Bank 1 Czujnik 1) - usterka"
P0141,"Podgrzewacz czujnika O2 (Bank 1 Czujnik 2) - usterka"
P0202,"Obwód wtryskiwacza, cylinder 2 - usterka"
P0203,"Obwód wtryskiwacza, cylinder 3 - usterka"
P0204,"Obwód wtryskiwacza, cylinder 4 - usterka"
P0351,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej A - usterka"
P0352,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej B - usterka"


po jakimś 10 odpaleniu, check engine znika. Akumulator jest dobry, ostatnio miałem wymienione kable i świece. No i do tego problem z falowaniem obrotów ale to pewnie inna usterka :)

dudu$
15-11-2010, 17:34
spróbuj wymienić jeszcze cewki zapłonowe i zobacz czy się poprawi. Jedna cewka zapłonowa kosztuje jakieś 30 zł więc nie jest to dozy wydatek. Jak to nie pomoże to jeszcze raz trzeba pojechać pod komputer i zobaczyć czy któryś z błędów znikł.

Tomasuzu
22-12-2010, 08:48
Cewek nie wymieniałem, oddałem samochód do elektryka. Sprawdził przekaźnik, kable, body comp. Po miesiącu odebrałem samochód i dalej to samo, elektryk powiedział tyle że ciężko zdiagnozować coś co czasami działa czasami nie. Dziś to samo, przejechałem parę km, zaparkowałem i za którymś razem jago go odpalałem to nie chciał odpalić, to go zostawiłem na 2-3 minuty i odpalił po tym czasie tylko zaraz zgasł, pewnie dlatego że paliwa miał za dużo podane przez próby odpalania ale później odpala bez problemu oczywiści do kolejnego razu no i pojawiają się znowu te same błędy na kompie co na początku postu . Nie chce jechać do autoryzowanego serwisu bo tam pewnie wymienią połowę elektryki i każą zapłacić kolosalne kwoty.

miszko
22-12-2010, 11:45
P0351,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej A - usterka"
P0352,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej B - usterka"

Kiedyś miałem podobny błąd (w innym aucie). Podjechałem na stację. Zgasiłem. Zatankowałem, chcę odjechać, a on nie chce odpalić. Po kilku próbach silnik odpalił. Kontrolka EOBD się zaświeciła. Przed i po auto normalnie pracowało. Usterka powtórzyła się za jakiś czas. Znowu nie chciał odpalić. Jeździłem tak jakiś czas i później kupiłem inną cewkę zapłonową (ja miałem dwie zintegrowane).

Po wymianie cewki błąd już się nie pojawia.

Zacznij od tego tropu, bo cewki są chyba najtańsze z całej tej listy.

ROBERT61
22-12-2010, 13:27
Ale mam też dle Ciebie złą wiadomość:otóż czasami w tego typu usterkach winny jest sterownik silnika :( Osobiście miałem dwa takie przypadki :( Zwłaszcza jeśli dotyczy to tych błędów
P0351,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej A - usterka"
P0352,"Obwód pierwotny/wtórny cewki zapłonowej B - usterka"
Ale najpierw sprawdz tak jak pisze miszko, cewkę.

dudu$
22-12-2010, 15:23
ja bym wymienił najpierw cewki zapłonowe . Koszt nie jest duży do sztuka kosztuje 35zł a że sa tam dwie podwójne to wyniesie 70zł . Nie majątek a może pomóc :)

samuel
30-09-2013, 13:33
witam
podłacze sie do tematu.
Mam podobny problem tez bład P0352 i komunikat z multiscana. Ecu odebrał zbyt niski poziom sygnałuz czujnika, problem dalej nie wystepuje , ale został zapisany w Pamieci.
Bład pojawia sie co jakis czas , raz na miesiac, na dwa, czasem 3,4 w miesiacu. Zazwyczaj auto pracuje normalnie tylko w chwili pojawienia sie błedu czuc lekkie jakby szarpniecie. Dzis tylko palil na dwa cyclindry przez kilka sekund. Check engine ginie po kilku odpaleniach auta.
Mam wymieniony nowy streownik wtrysku kupiony od firmy KO-car.. dzwoniłęm w tej sprawie tez do tej firmy jak sterownik był na gwarancji i otrzymałem wiadomosc ze to nie wina sterownika bo bład wystepował by non stop a nie raz na dluzszy okres czasu.Cewki obie nowe rok temu wymienianie na magneti marelli. Ma ktos jakis pomysł.