Zobacz pełną wersję : Pasek klinowy
Co ile powinno się wymieniać pasek klinowy ? Wkrótce wybieram się w dłuższą trasę około 700km w jedną stronę i czy warto wymieniać pasek ? Nie słyszę żadnych pisków, stuków, itp. Autem jeżdżę około 20 000 km, nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał pasek klinowy. Co poradzicie ?
dla świętego spokoju możesz wymienić. spr jeszcze ewentualnie jego "stan techniczny",wyeksploatowanie.
lampartini
16-09-2010, 09:56
Podepnę się pod temat. Zastanawiam się, czy wymiana paska przed dłuższą podróżą jest wskazana, bo gdzieś czytałem, że pasek powinien być regulowany po kilkuset kilometrach. Czyli jak tu będzie 1400 w dwie strony, to czy np. pasek się nie zerwie pod wpływem zbyt dużego naprężenia. Mojemu znajomemu urwał się pasek praktycznie zaraz po wymianie, a miał jechać do Francji. Tylko być może wtedy było to spowodowane złym montażem.
lampartini, pasek jak nie jest popękany, nie ma wyrwanych zębów lub nie jest powycierany to jeszcze pojeździ. na wszelki wypadek weź sobie klucze i kup pasek i jak strzeli to wymienisz. ale myślę że nie powinieneś mieć kłopotu jak jest w dobrym stanie. mój przejeździł około 40 tyś km i dopiero niedawno wymieniłem bo jak już alternator nowy wkładałem to tak głupio pasek stary zakładać jak to tylko 20 zł więcej.
Sprawdź też naciąg jak pasek wizualnie jest dobry i nie jest zbyt luźny to pojeździ. A poza tym jak mówią niektórzy mechanicy pasek jest do wymiany jak leży na ziemi ;)
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.