Zobacz pełną wersję : demontaż boczka
Pewnie zaraz mnie ktoś zjedzie, że nie potrafię takich prostych czynności, no ale zapytam.
Jak zdjąć boczek tylnych drzwi, klamka z zewnątrz mi nie wraca chciałbym przesmarować.
Może są gdzieś jakieś ukryte śruby albo zatrzaski które można łatwo urwać?
[ Dodano: 2010-07-13, 19:36 ]
ok nieważne, śruba jest ukręcona... i to ta bardziej schowana...
macie jakiś sposób na ściągnięcie korbki w przednich drzwiach ? męczę się z tym, siłuję i nic... boję się żeby nie było "ale urwał" :? po tym jak ściągnę tą korbkę to odkręcam klamkę, kieszeń, głośnik i odczepiam dookoła zatrzaski, tak ?
Chodzi Ci o krobkę mechanizmu szyby?
Ona powinna być zabezpieczona na sprężynujący pierścień, jak przyciśniesz boczek w okolicy korbki powinieneś zobaczyć taką metalową obręcz, ściągasz ją płaskim śrubokrętem i korbka schodzi bez żadnego ale.
a później po kolei tak jak pisałeś i już
aha... to dobrze, że więcej siły nie użyłem ;D dzięki za odpowiedź, przestanie lać i biorę się do roboty :)
ps. ostatnio pierwszy raz wiozłem sieną moją mamuśkę, zapomniałem ją uprzedzić, że klamka nie odskakuje... drzwi otworzyły się na rondzie :? :lol: ;D
zapomniałem ją uprzedzić, że klamka nie odskakuje... drzwi otworzyły się na rondzie :? :lol: ;D
nie zwróciłeś uwagę na świecącą kontrolkę? ;>
nie zwróciłeś uwagę na świecącą kontrolkę? ;>a w EL na pewno taka kontrolka istnieje ? :roll:
sluchawa21
19-07-2010, 13:22
w EL na pewno taka kontrolka istnieje ? :roll:
Nie itnieje :)
no, robota skończona... efekt oczywiście pozytywny, klamki chodzą jak nowe :)
pytanko, czy ta śruba w uchwycie na dłoń, ta która siedzi głęboko, nie jest przypadkiem na imbus(ampul)? nie wierze, że mam ukręcone te śrubki we wszystkich drzwiach
eee no to jestem w domu :D
eee no to jestem w domu :D a próbowałeś śrubokrętem ..... oj oj mogłeś uszkodzić imbusa
śrub nie ukręciłem, udało się zdjąć prawy tylny boczek, ale za cholere nie wiem co dalej, naciąłem tą folie i co teraz, gdzie psiknąć wd40 gdzie nasmarowac? klamke sie odkręca tymi dwoma imbusowymi śrubami? wiem ze gdzie s byl ten temat o klamce, ale za cholere nie moge znalezc
tak klamke odkreca sie tymi dwoma imbusowymi srubami, i potem trzeba odczepic cięgno od zamka a samą klamke wyciąga sie w artystyczny sposób :) obracając ją i celując w otwór ;)
jeeezu... po co wykręcać klamkę, żeby nasmarować ?! ja to zrobiłem bez wykręcania :lol: przecinasz folię i dużą ilość WD40 pryskasz w okolice prawego górnego roku klamki (patrząc od wewnątrz) i wsio... a gdzie dokładnie to sam zobaczysz - wsadź rękę, drugą ruszaj klamką i metodą macajewa poczujesz gdzie jest opór - tam pryskaj.
ja tak zrobiłem i wszystko działa pięknie... a już trochę czasu od smarowania minęło i tysiące litrów wody na samochód spadło ;)
no ja rozbierałem klamke w całosci bo psikanie wd40 działa tylko na około rok a jak rozebrałęm wyczysciłem w benzynce potem WD40 a na koncu smar do maszyn precyzyjnych i działą juz 3 rok :)
no ja rozbierałem klamke w całosci bo psikanie wd40 działa tylko na około rok a jak rozebrałęm wyczysciłem w benzynce potem WD40 a na koncu smar do maszyn precyzyjnych i działą juz 3 rok :)no to rozumiem... myślałem, że wyciąganie klamek do psikania WD :)
A taki lekki OffTop: Odnoszę wrażenie że bez WD-40 w bagażniku to żaden właściciel Fiata się nie obejdzie :dlon:
p.s. Też mam i używam na klamki....TTTM :D
no ja wożę całą skrzyneczke z odpowiednimi kluczykami narzedziami sprejami itp żarówki :) lepiej miec niz sie prosic
no ja wożę całą skrzyneczke z odpowiednimi kluczykami narzedziami sprejami itp żarówki :) lepiej miec niz sie prosictak samo ja... ale przy sienie przydały się kilka razy do do słownie pierdół typu właśnie te klamki, montaż radia i naprawa połamanego reflektora :idea:
wyjąłem klamke, nasmarowałem:) chodzi jak nowa :)
to było prostsze niż myślałem
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.