Witam!
Na początku chcielibyśmy powiedzieć kilak ogólnych słów o salonie i usługach. Z założenia Shine Factory to nie tyle fabryka co manufaktura w centrum Warszawy, gdzie każde auto traktowane jest naprawdę wyjątkowo. Specjaliści zajmujący się tutaj autami to prawdziwi entuzjaści i pasjonaci, znający bardzo dokładnie cały rynek kosmetyków samochodowych, jak i metod pielęgnacji lakierów. Jesteśmy całkowicie niezależni od producentów kosmetyków, dlatego możemy dobrać do każdego auta specjalną gamę najlepszych produktów z całego świata.
Dzięki nam auta mogą przejść kompleksowy, jak najbardziej bezpieczny, proces w celu odzyskania oraz polepszenia wyglądu a także utrzymania efektu na co dzień. Nasza oferta pakietów Shine, Max Shine Detaling i New Shine kierowana jest zarówno do entuzjastów motoryzacyjnych, osób które chcą przywrócić doskonałość wyglądu swojego auta, jak i właścicieli nowych aut w celu zabezpieczenia i poprawienia producenta.

Jak już zostało zaznaczone wykonujemy 3 pakiety pracy nad autami. Najbardziej zaawansowaną i dokładniejszą jest pakiet Max Shine Detailing o którym chciałbym Wam najdokładniej opowiedzieć i przedstawić zdjęcia z etapów.
Wstępem mówiąc Pakiet Max Shine Detailing. Zawiera kompletny treatment lakieru oraz wszelkich elementów. Dzięki bezpiecznym trójstopniowym zabiegom korekty lakieru zostaną usunięte jego wszelkie niedoskonałości. Naturane, syntetyczne czy hybrydowe woski i środki zastosowane do pielęgnacji nadwozia nadadzą ostateczny niewiarygodny wygląd oraz zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami na długi czas.

Etapy

1.Mycie ogólne – Jest to pierwszy etap naszej pracy, jest to etap konieczny do wykonania początkowych prac jak i nierzadko wielokrotnie powtarzany w trakcie usługi. Wstępnie całe auto dokładnie opłukiwane wodą pod ciśnieniem wraz z aktywną pianą o neutralnym pH w celu usunięcia wierzchniego, „najgrubszego” brudu. Do mycia zasadniczego stosujemy najbardziej delikatne a przy tym bardzo skuteczne szampony. W odróżnieniu do zwykłych myjni ręcznych stosujemy specjalne rękawice myjące z najwyższą dokładnością i delikatnością co nie dopuszcza do jakichkolwiek uszkodzeń lakieru. Do wszelkich szczelin i trudnodostępnych miejsc docieramy delikatnymi pędzlakami. Oczywiście wykorzystujemy najbardziej bezpieczną metodą mycia tzw. „na 2 wiadra”, dzięki czemu nigdy nie myjemy wodą zanieczyszczoną w trakcie mycia.






2. Mycie szczegółowe- Następnym etapem jest zdjęcie felg z auta w celu dostania się do nadkoli. Zostają one, umyte specjalnym środkiem oraz wodą pod ciśnieniem. Na koniec zaimpregnowane środkiem utrudniającym powtórne przyleganie brudu oraz łatwiejsze mycie wtórne.






3. Oczyszczenie dogłębne- W celu usunięcia wszelkich głębokich zanieczyszczeń, naleciałości i osadów przemysłowych które pokrywają lakier auta w czasie jazdy. Na tym etapie usuwane są plamy po smole przylegające do lakieru w czasie jazdy. Następnie lakier przechodzi bardzo ważną czynności najdokładniejszego oczyszczenia lakieru przez glinowanie specjalną glinką lakierniczą w celu usunięcia wszelkich głębokich zanieczyszczeń, naleciałości i osadów przemysłowych które pokrywają lakier auta w czasie jazdy.



4. Po wszelkich czynnościach auto jest ponownie myte i dokładne wycierane specjalnymi delikatnymi ręcznikami do karoserii.


5. Detaling felg Osobnym rozdziałem jest opieka nad kołami Państwa auta. Pielęgnacja zaczyna się od mycia szamponem, następnie specjalnym bezpiecznym zarówno dla lakieru jak i opon środkiem do czyszczenia felg w celu usunięcia najtrudniejszych zanieczyszczeń oraz pyłu hamulcowego, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz felgi. Gdy zajdzie potrzeba usunięta zostaje przyklejona do felg smoła, często oklejające felgi w czasie jazdy po drogach asfaltowych. Ostatnim etapem jest dogłębne oczyszczenie glinką lakierniczą.
Po dogłębnym oczyszczeniu i osuszeniu na wewnętrzną i zewnętrzną część felg nakładany jest specjalny wysokotemperaturowy wosk, zmniejszający przyleganie brudu z drogi oraz pyłu hamulcowego.







6. Opony oczyszczane są także specjalnymi środkami oraz zabezpieczane dressingiem przywracającym Świerzy wygląd i blask. Zdecydowanie uwydatnia ogólny wygląd felg. Chroni przed niszczycielskim działaniem promieni słonecznych, na które guma jest narażona w szczególnym stopniu.


7. Oczyszczeniu zostają poddane także zaciski hamulcowe .Jeśli to możliwe zabezpieczone zostają odpowiednim, trwałym woskiem.

8. Inspekcja lakieru- następny bardzo ważny dla bezpieczeństwa etap. Doskonale oczyszczona powierzchnia pozwala o jak najdokładniejsze wykonanie tej czynności. W tym celu używamy bardzo dokładnych urządzeń mierzących grubość powłoki lakieru co do mikrona w wielu miejscach na każdym elemencie karoserii. Każdy panel jest oglądany pod specjalnym meta halogenowym oświetleniem pokazującym wszelkie niedoskonałości. Po zebraniu wszelkich informacji przygotowywany jest plan korekt i działań.





9. Korekta niedoskonałości lakieru- wykonywana jest dokładnie dobranymi pastami oraz gąbkami w celu usunięcia drobnych lecz wielokrotnych zarabowań pokrywających całe auta, zazwyczaj przez nieodpowiednią pielęgnacje lakieru. Usuwane są także zmatowienia i hologramy (spowodowane złym myciem na myjniach automatycznych lub w nie profesjonalnych myjniach ręcznych, polerowaniem w nie odpowiednich warunkach). Często lakier przechodzi wielogodzinną korektę kilkoma rodzajami past w celu uzyskania doskonałego wyglądu lecz przede wszystkim przez ostrożna i bezpieczną pracę.









10. Ponowna inspekcja lakieru oświetleniem HQI oraz miernikiem grubości powłoki.

11. Jeśli jest potrzeba, wykonanie dodatkowych czynności nad lakierem.

12. Trwałe usunięcie mikrozarysowań i odnowienie kloszy lamp tylnych. Odnowienie innych detali jak końcówki wydechu, chromowane element.




13. Ponowne umycie całego auta.

14.Aplikacja cleanera- Następnym krokiem jest chemiczne oczyszczenie i przygotowanie lakieru pod wosk. Dodatkowe polepszenie wyglądu lakieru oraz zdecydowane przedłużenie żywotności wosku. Dostosowywany jest zarówno do lakieru jak i wosku ostatecznie aplikowanego na lakier.


15. Na życzenie klienta przed nałożeniem wosku na oczyszczony lakier zostanie nałożona jest specjalna odżywka, która nadaje jeszcze większą głębi koloru i blask.

16. Aplikacja wosku- Typowa wisienka na torcie. Wosk nadaje ostateczny wygląd lakieru na aucie. Pełni rolę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem UV powodującym matowienie i wysychanie lakieru. W znacznym stopniu dzięki silnym właściwością hydrofobowych zmniejsza brudzenie się samochodu oraz nadaje łatwości usuwania innych zanieczyszczeń nabywanych w czasie jazdy.
Wosk dopierany jest indywidualnie wedle oczekiwań właściciela co do wytrzymałości i rodzaju ostatecznego wyglądu. Stosujemy tylko specjalnie wyselekcjonowane woski różnych producentów z całego rynku. Aplikujemy zarówno woski w pełni syntetyczne, hybrydowe jak i w 100% naturalne oparte na czystej Carnaubie, dające niesamowity wygląd.



Na specjalną prośbę możemy nałożyć podwójną warstwę woski w celu jeszcze dłużej ochrony jak i doskonalszego wyglądu.

Na filmach widać właściwości hydrofobowe aplikowanego wosku.





17. Kolejnym etap jest pielęgnacja szyb auta. Zostają oczyszczone specjalnym cleanerem dzięki czemu są czyste i przejrzyste jak nigdy dotąd. Równocześnie przygotowując chemicznie powierzchnię na nałożenie powłoki Sealant’u. Po zastosowaniu tego zestawu szyby są niezwykle gładkie przez co woda praktycznie nie ulega przyczepności co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo jazdy podczas deszczu nawet podczas niskich prędkości krople szybko spływają, efekt ten polepsza widoczność i zapobiega brudzeniu się szyby przedniej i bocznych. Środek ten jest bardzo trwały , nie wpływa na niego czyszczenie płynem do szyb czy spryskiwaczy. Wydłuża żywotność wycieraczek i ułatwia mycie szyb.


Na filmie widać właściwości hydrofobowe sealantu aplikowanego na szyby .
shinefactory.pl



18. Bezpieczne mycie komory silnika dedykowanym oraz bardzo skutecznym środkiem oraz pędzelkami. Oczyszczone elementy plastikowe i gumowe zabezpieczane są przed nadmiernym brudzeniem się i starzeniem. Elemnty materiałowe jak wygłuszenia są oczyszczone i zaimpregnowane środkiem to impregnacji tkanin.


Na specjalną prośbę nawoskowanie części lakierowanych komory odpornym woskiem.

19. Oczyszczenie oraz zabezpieczane elementów z tworzyw sztucznych nadwozia dedykowanym środkiem bardzo wytrzymałym środkiem. Elementy te zostają nawilżone i zabezpieczone przed niszczycielską siła promieniowania słonecznego. Nadaje wszelkim elementom intensywny głęboki naturalny kolor.

20. Zabezpieczane gumowych uszczelek i pozostałych elementów gumowych

21. Powierzchowne odświeżenie oraz zabezpieczenie dresingiem dedykowanym do materiałów deski rozdzielczej. Opóźnia on procesy płowienia i wysuszania materiałów, przy czym podkreśla naturalny wygląd pozostawiając zdrowy i elegancki wygląd. Wnikając w głąb łaczy się ze strukturę tworząc barierę ochronną przed promieniowanie słonecznym . Zmniejsza zdecydowanie brudzenie się i przylegania kurzu do deski rozdzielczej.



22.
Ogólne odkurzenie wnętrza i wykładzin, odświeżenie i zaimpregnowanie dywaników.



22. Dodatkowo we wnętrza auta zostaje rozpylona jest miły i długotrwały zapach.
*W celu dokładnego oczyszczenia tapicerki oraz materiałów prosimy sprawdzić pakiet Shine Inside

23. Dodatkowo po głębszych oględzinach i życzeniu klienta spróbujemy usunąć głębsze zarysowania np. częste obcierki parkingowe.

24. W pakiecie Max Shine Detaling przewidujemy także jedno darmowe mycie i odnowienie powłoki wosku. Mycie składa się z:
- Dokładne opłukanie
-Mycie specjalnym szamponem umożliwiającym nieuszkodzenie powłoki woskowej, a przy tym bardzo dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń
- Wycieranie specjalnymi delikatnymi ręcznikami
- Odnowienie wosku i nadanie błysku dzięki „detailerowi” dostosowanemu do wosku na aucie jak i do preferencji właściciela.

Jak widać cały proces jest dość skomplikowany i czasochłonny, jednak daje niesamowite efekty. Przedstawie tylko mały przedsmak efektów końcowych.


Dokładne relacje projektów oraz innych pakietów przez nas wykonywanych, na których będą także zdjęcia efektów końcowych, możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej shinefactory.pl ,
co prawa nie jest jeszcze całkiem dokończona ale z dnia na dzień wygląda coraz lepiej. Dodatkowo niedługo ruszy dział neews gdzie będzie można czytać o kosmetykach, detailingu, naszych pracach i testach produktów.

Wszelkie pytania w zw. z cenami proszę kierować na kontakt@shinefactory.pl (prosze dodać że jesteście z forum ), postaramy sie odpowiedzieć jak najszybciej. W zw. z cenami przewidujemy dla forumowiczów (szczególnie na zapisy zrobione w tym miesiącu) szczególne rabaty na ceny usług.

Pozdrawiam serdecznie, zapraszam na naszą stronę shinefactory.pl oraz do korzystania z naszych usług!
Shine Factory