Witam forumowiczów. Ostatnio w swoim stilo zacząłem przeróbkę klimy na klimatyzację automatyczną. Koszt stosunkowo niewielki bo nagrzewnica od stilo 2.4 za 200 zł, jakiś panel z allegro ok 50 zł, czujnik mieszanego powietrza 10 zł no i jeden silniczek od klapki za 100 zł. Z ceny jestem zadowolony.

Czas wykonania dwa dni. Z mechanicznego punktu widzenia wszystko gra. Martwi mnie elektryka.
Klima nabita i nie włącza się. Znowu nerwy. Nie podoba mi się wtyczka na nagrzewnicy, z niej idą przewody do tej niebieskiej wtyczki do panelu. Wszystko pasuje, Panel się włącza ale poprzez tą kostkę nie ma komunikacji. Sterownik nie łączy się przez OBD, nie czyta zewnętrznej temperatury. Gdzieś wyczytałem że do CAN wpięte jest radio. także odnalazłem piny z panelu i na krótko wpiąłem się jakiś sukces. Połączyłem się z panelem.
Wyskoczyły błędy od czujnika przeciw szronowego i czujnika zanieczyszczeń. Z tego co się dowiedziałem to ten przeciw szronowy musi być. Zmostkowałem to rezystorem 1kOhm i klima zatrybiła. Ogolnie wszystko działa ale nie podoba mi się to połączenie z CAN. Wie ktoś jak ma być podłączona ta wtyczka? Chodzi mi o kolejność przewodów i kolory ich.