Witam,
czy może ktoś z forumowiczów wie jakie są objawy uszkodzonego czujnika wałka rozrządu (NIE KORBOWEGO)? Pytam, ponieważ od jakiegoś czasu walczę z moim gasnącym w różnych sytuacjach i cyklach czasowych Stilonem.
Podczas jazdy samochód nagle gaśnie, odpala normalnie...
Miałam uszkodzony alternator, ale już jest naprawiony. Problem jednak pozostał.

Jeden z elektryków powiedział, że to może być górny czujnik - wałka rozrządu (dolny już jest wymieniony) ale pewności nie ma. Nie chciałabym ładować się w kolejne koszty nie mając pewności (sam czujnik do tanich nie należy a podobno żeby go wymienić trzeba demontować rozrząd :/). Inny elektryk po podpięciu do kompa wykasował całą masę błędów, z czego po wykasowaniu został błąd czujnika klimy i jakiś błąd na wyjściu z kompa... Kostka więc została przeczyszczona ale problem pozostał.
Może, któryś z kolegów podpowie co powinnam robić dalej czy wymienić czujnik (może są jakieś charakterystyczne objawy) czy szukać jeszcze gdzie indziej (może jakieś przkaźniki, bezpieczniki, itd).

Nie znam się na tym kompletnie więc proszę o pomoc, bo co mechanik to inna diagnoza... Obawiam się, że skończy się na wizycie w ASO a ta to już wogóle porażka (finansowa) będzie Sad