Witam.

Od 2 dni męczy mnie w moim Punto kontrolka "Check engine". Za pierwszym razem po ponownym uruchomieniu silnika zgasła i auto jechało dalej jednak wczoraj, gdy sytuacja się powtórzyła, kontrolka nadal się świeciła więc udałem się do serwisu. To, że samochód ma pompę do wymiany wiem już od jakiegoś czasu, jednak auto przez 2-3 miesiące było nieużytkowane i jakby mu po prostu problem przeszedł. W serwisie komputer pokazał błąd związany z pompą, został skasowany i wydawało mi się, że jakiś czas jeszcze pociągnie ale niestety. Dziś rano na odcinku 1 kilometra zgasł mi 3 razy przy zapalonej kontrolce "Check engine" więc odpuściłem sobie dalszą jazdę.

Tu pojawia się kilka pytań do Was. Pompa na 99,9% jest do wymiany (czytałem przypadek kogoś tu na forum, że problem leżał w jakimś wężyku za 12zł i załatwiło to sprawę, a już miał wymieniać pompę) ale z samego Punto 1,9D ciężko dostępna, nie mówiąc już o cenie. Na allegro jest sporo pomp do Doblo 1,9D i tu moje pytanie, czy taka pompa również będzie pasowała do mojego Punto? Kolejne pytanie, czytałem na forum o różnych pompach - Lucas Epic, Delphi, elektryczna/zwykła itd itp - mógłby ktoś pokrótce wyjaśnić jaka różnica lub która lepsza/właściwsza?

Uprzedzam, samochód docelowo chciałbym dać na sprzedaż więc chciałbym ponieść minimalne koszty jego naprawy. Samochód sam w sobie jest w bardzo dobrym stanie gdyby nie ta pompa.

Pozdrawiam