Pod koniec lipca jako stowarzyszenie Polski Touring Klub organizujemy II Gdyński Rajd Historyczny, IX Rundę Turystycznego Pucharu Polski PZM - imprezę dla zabytków, youngtimerów i aut współczesnych. W sobotę 27 lipca będą jazdy sprawnościowe i rajd turystyczny po Kaszubach z itinererem (road-bookiem), w niedzielę 28 lipca robimy pokaz aut na Skwerze Kościuszki w Gdyni, a potem w nowych budynkach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego wykład o designie w motoryzacji poprowadzi dla nas Janusz Kaniewski, który jako jedyny Polak pracował w Pininfarinie, współprojektował takie auta jak Lancia Delta, Alfa MiTo czy Ferrari California, jest autorem obecnego logo Fiata.
Drugiego dnia chcielibyśmy równocześnie pokazać różne modele aut zaprojektowanych przez włoskie biura stylistyczne i mam propozycję, aby z forum zgłosiły się załogi, które chciałyby zaprezentować po jednym z poniższych modeli:
Fiat Croma(Giugiaro)
Fiat Panda (1980) (Giugiaro)
Fiat 124 Spider (Pininfarina)
Fiat Punto Cabrio 1994 (Bertone)
Fiat Ritmo Cabrio1981 (Bertone)
Fiat 131 Rally 1976 (Bertone)
Fiat X1/9 1972 (Bertone)

Chodzi wyłącznie o auta dobrze utrzymane, w oryginalnym stanie, nie modyfikowane.
Potrzebny byłby krótki opis samochodu zgodnie z ustalonym szablonem. Udział w drugim dniu imprezy dla takiej załogi będzie nieodpłatny, auta będą pokazywane na zabezpieczonym terenie.
Więcej o imprezie:
Polski Touring Klub ť II Gdyński Rajd Historyczny
kontakt:
ptk@touringklub.pl