Już od dawna było wiadomo, że słynny tor Nurburgring boryka się ze sporymi problemami finansowymi. W sieci ciągle pojawiały się informacje o bankructwie, rządowej pomocy itp. Tym razem jednak mamy do czynienia z dość ważną zmianą - tor został kupiony przez rosyjskiego miliardera.

Szczęśliwym nabywcą jest niejaki Viktor Kharitonin, który postanowił wykupić "Zielone piekło" od firmy Capricorn Group. Przypomnijmy, że w marcu tego roku firma ta zakupiła tor za 77 milionów euro na spółkę z firmą Getspeed. Niestety firma ta nie wywiązywała się z odroczonych płatności i zdołała wpłacić tylko pierwszą ratę w wysokości 5 milionów euro.

Teoretycznie zakup toru przez Viktora Khartonina może być dobrą wiadomością, gdyż nad obiektem ciążyło widmo zamknięcia, a jak wiadomo nieużywany tor szybko staje się ruiną. Przypomnijmy, że mówimy tu nie tylko o torze GP, ale również całej północnej pętli o długości ponad 20 klometrów. Niestety na chwilę obecną nie wiemy, jakie plany wobec toru ma Khartonin, ale mamy nadzieję, że nie da mu umrzeć.

Autor: Kamil Rogala
Grafika: carmag.co.za