Ostatnio pojawia się sporo producentów, którzy tworzą nowoczesne modele inspirowane historią. Trzeba przyznać, że w większości przypadków projekty są udane i cieszą oko. Podobnie jest z najnowszym przedstawicielem tego gatunku - Puritalia 427.

Auto zostało stworzone przez studio projektowe z siedzibą we włoskim Neapolu. Firma ma proste i przyjemne motto: "Jeśli coś sobie wymarzysz, my to zbudujemy!" Zapewne za odpowiednią opłatą, ale dla chcącego i bogatego nie ma nic trudnego. Wszystkie modele są tworzone ręcznie, zaś klient może brać czynny udział w projektowaniu swojego wymarzonego samochodu.

Ostatnio światło dzienne ujrzał model Puritalia 427 inspirowany modelami typu roadster sprzed kilkudziesięciu lat. Widać nawiązania m.in do Shelby Cobra, choć nie zabrakło typowych włoskich smaczków. Tak czy inaczej samochód wygląda świetnie i zapewne tak samo jeździ, gdyż pod maską znajdziemy dwie ciekawe jednostki napędowe do wyboru.

Puritalia 427 jest świetnie wyważona (50/50) zaś pod maską skrywa 5-litrową jednostkę V8 z Forda z czterema zaworami na cylinder, która przenosi napęd na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. W zależności od potrzeb, silnik może być wolnossący o mocy 445 KM z momentem obrotowym 530 Nm lub doładowany mechanicznie, a wtedy wypluje z siebie aż 605 KM oraz 640 Nm. Niestety osiągi nie są znane, ale chyba nikt nie powinien narzekać.

Autor: Kamil Rogala
Czytaj więcej na: Puritalia 427 - włoska kuchnia w kilku smakach • Z kraju i ze świata • Newsy • AutoCentrum.pl