Kolejny model z nazwą tak długą, jak brazylijski serial. Już na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Szanghaju włoski producent zaprezentuje specjalną wersję flagowego modelu specjalnie na 50-lecie. Poznajmy bliżej Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario.
Niestety producent z Sant'Agata Bolognese nie jest zbyt szczodry i opublikował jedynie podstawowe informacje na temat swojego najnowszego dzieła.
Wiadomo, że powstanie jedynie 100 egzemplarzy modelu Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario , więc zapewne większość zostanie wykupiona na pniu przez bogatych kolekcjonerów. W porównaniu do standardowego modelu, Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario dostanie wzmocniony o 20 KM silnik. Teraz pod maską wrzeszczy i wyje 6,5- litrowy silnik V12 o mocy 720 KM, który pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 350 km/h. Oprócz delikatnie wzmocnionego silnika, model o długiej nazwie został pomalowany na jasny, żółty kolor o dźwięcznej nazwie Giallo Maggio, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Żółty Maj". Oprócz tego nie zabrakło licznych dodatków, takich jak powiększony splitter, spojler, dyfuzor, panele boczne etc. Źródło: carscoops.com
Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario • Nowości • Newsy • AutoCentrum.pl