Oferta Fiata kręci się wokół 500-tek, a konkretniej różnych ich odmian i w sumie dla nikogo nie jest to tajemnicą. Niestety inne modele, które kiedyś cieszyły się wielką popularnością zostały zepchnięte na dalszy plan. Kolejnym potwierdzeniem jest plan stworzenia modelu 500XL już w przyszłym roku.
[COLOR=#000000]

fot. Fiat 500X

[/COLOR]Niektórzy mają żal do Fiata, że zapatrzył się w 500-tki bez reszty i kompletnie odciął się od swoich starych modeli np. Punto. Zamiast tego Włosi postanowili do granic możliwości wyeksploatować swoją legendarną nazwę "500", wynikiem czego jest obecność w ofercie takich aut, jak 500C, 500X, 500L. Na szczęście ostatni model 500X był naprawdę udany, więc wizja odmiany 500XL jest nieco bardziej optymistyczna.

Informacje są oczywiście znikome, ale w sieci mówi się, że Fiat 500XL będzie bazował na rozciągniętej platformie podłogowej z 500X/Renegade. Wiadomo również, że premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku. Warto również wspomnieć, że bliźniaczy model wskoczy również do oferty Jeepa i prawdopodobnie zastąpi Patriota lub Compassa.

Autor: Kamil Rogala