Wielu producentów piastuje tradycję tworzenia edycji specjalnych, które mają zachęcić nowych klientów i rozpędzić sprzedaż nowego modelu. Podobnie jest z Fiatem, który zaprezentował model 500X Opening Edition.

Auto wejdzie do produkcji na samym początku przyszłego roku, zaś debiut w salonach zainauguruje model Fiat 500X Opening Edition. Podstawowy wariant zostanie wyposażony w specjalny lakier Art Grey, przyciemniane tylne szyby, specjalne oznakowanie specjalnej wersji oraz 18-calowe felgialuminiowe. Oprócz tego producent dołożył automatyczną klimatyzację oraz pakiet Safety & Comfort.

Pod maską pojawi się jeden z dwóch silników: 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM lub 1.4 Turbo MultiAir II o mocy 140 KM. Podstawowa wersja specjalnej edycji będzie dostępna tylko z napędem na przednią oś. Ale to nie przekreśla szans na wersję 4X4. Aby taką kupić, trzeba zdecydować się na topowy wariant z silnikiem 2.0 MultiJet II o mocy 140 KM kierowanych na wszystkie koła za pośrednictwem 9-biegowej skrzyni automatycznej.

W tej wersji dostaniemy nowy lakier nadwozia o nazwie Amore Red, wycieraczki z czujnikami deszczu, automatyczne światła, dwukolorową tapicerkę, elektrochromatyczne lusterko wsteczne oraz system infomedialny Uconnect z nawigacją GPS. Niestety Fiat 500X Opening Edition będzie dostępny tylko w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii praz Szwajcarii, zaś produkcja będzie ograniczona do 2000 sztuk.