Alfa Romeo bez dużych i szumnych zapowiedzi zaprezentowała delikatnie odświeżony model MiTo. Oprócz subtelnych zmian nadwozia, w ofercie znajdziemy nową jednostkę napędową. Sprawdźmy, co się zmieniło.

Odświeżona Alfa Romeo MiTo nie doczekała się rewolucji stylistycznej, ale do zmian można zaliczyć lekko zmodyfikowany grill inspirowany modelem Giulietta oraz chromowane ramki wokół przednich świateł. Oprócz tego w wariancie Impression znajdziemy nowe 15- calowe felgi aluminiowe. Ostatnią zmianą jest nowy lakier w ofercie - Anthracite Grey.

We wnętrzu zmian jest niewiele - zmodyfikowano nieco wykończenie deski rozdzielczej oraz wprowadzono do oferty trzy nowe kombinacje tapicerki. Oprócz tego auto będzie wyposażone w nowy system infomedialny Uconnect z 5-calowym wyświetlaczem oraz łącznością Bluetooth/iPod/ USB/AUX. A co zmieniło się pod maską Alfy Romeo MiTo?

Pod maską pojawi się nowa jednostka o pojemności 0,9-litra Turbo TwinAir o mocy 105 KM z momentem obrotowym na poziomie 145 Nm. Taka jednostka pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 11,4 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 184 km/h. Średnie zużycie paliwa zdaniem producenta to 4,2 l/100km. Ceny startują od 14 800 euro.
Kamil Rogala
Źródło: autocentrum.pl11.jpg21.jpg31.jpg