[SIZE=2]
Marka Abarth, będąca od zawsze synonimem wyścigów w branży motoryzacyjnej, przez najbliższe dwa sezony będzie oficjalnym sponsorem oraz oficjalnym dostawcą samochodów zespołu biorącego udział w Mistrzostwach Świata FIM MotoGP, którego oficjalnymi kierowcami są Valentino Rossi i Jorge Lorenzo. [/SIZE]


Z sześcioma zdobytymi tytułami od 2004 roku, Movistar Yamaha MotoGP jest jednym z najbardziej utytułowanych światowych zespołów odnoszących największe sukcesy. Tak samo marka Abarth, bardziej niż inne, potrafi przekazać ducha panującego na torze. Dzieli też wartości sportowej rywalizacji, która wpisana jest w DNA marki z logo Skorpiona i gwiazd sportu motorowego.

Równocześnie z sukcesami sezonu sportowego zespołu Movistar Yamaha MotoGP, marka Abarth odnotowuje doskonałe wyniki w pierwszym półroczu w Europie: sprzedaż wzrosła o 50% w stosunku do tego samego okresu 2014 roku. Wśród najbardziej docenianych modeli - w pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku zostało złożonych około 500 zamówień - znalazł się Abarth 695 biposto, współczesna ikona marki będąca doskonałym połączeniem samochodu cywilnego z wyścigowym, idealny samochód sportowy do codziennego użytku: silnik 1.4 T-jet o mocy 190 KM i wadze wynoszącej zaledwie 997 kg, ze stosunkiem masy do mocy wynoszącym zaledwie 5.2 kg/KM i przyspieszeniem od 0 do 100 km/h równym 5,9 sekundy.

Dla wszystkich miłośników samochodów z logo Skorpiona w całej Europie otwarte są salony Abartha, w których można podziwiać i testować pełną gamę samochodów, która oferuje różne poziomy osiągów i wyposażenia. Gama rozpoczyna się od 140 KM w wersji Custom, poprzez 160 KM w wersji Turismo, aż po 180 KM w wersji Competizione i wreszcie kwintesencji osiągów w najczystszej formie - 695 biposto 190 KM.

Źródło: Abarth gwiazdą torów wyścigowych i nie tylko | www.samar.pl