Witamy na Fiat Klub Polska
Posty od 1 do 14 z 14

Temat: Płacenie mandatu  

  1. #1
    Klubowicz
    Dołączył
    07 styczeń 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Wiek
    24
    Postów
    122
    Auto
    Mazda 323F 2.0
    Rocznik
    2001



  2. Chcesz dołączyć do nas? Zarejestruj się!
  3. #2
    Moderator
    Dołączył
    15 wrzesień 2008
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wiek
    30
    Postów
    8,249
    Auto
    Peugeot 407
    Rocznik
    2004
    Urzędniczka sobie liczy a twój kolega musi stać i czekać. Ona dostaje kasę za prace i siedzenie na tyłku a ten twój kolega ma w plecy pewnie ze 20 minut jak nie lepiej i to na stojąco. Miała tu miejsce zasada "na złość mamie odmrożę sobie uszy" a z komentarzy można wywnioskować że nie miał racji. Ja bym się nie chwalił takimi kolegami bo wstyd trochę takich mieć.

  4. #3
    Klubowicz
    Dołączył
    07 styczeń 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Wiek
    24
    Postów
    122
    Auto
    Mazda 323F 2.0
    Rocznik
    2001
    Pani przy okienku go olewał, ciastko kawa, prosze isc do nastepnego okienka z tamtego okienka kazali mu wrocic do niej a ona znowu kawa, takie zlewanie człowieka.

  5. #4
    Moderator
    Dołączył
    15 wrzesień 2008
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wiek
    30
    Postów
    8,249
    Auto
    Peugeot 407
    Rocznik
    2004
    Prawidłowo. Jakby nie szalał z drobniakami to by go obsłużyła. A zgodnie z prawem konsumenta za towary i usługi trzeba mieć wyliczona kwotę inaczej pieniądze mogą zostać nie przyjęte. Szkoda że ta Pani o tym nie wiedziała bo by mu jeszcze kazała liczyć

  6. #5
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    19 listopad 2011
    Skąd
    x
    Postów
    328
    Auto
    x
    Rocznik
    x
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    A zgodnie z prawem konsumenta za towary i usługi trzeba mieć wyliczona kwotę inaczej pieniądze mogą zostać nie przyjęte.
    Pomijając kwestię, iż opłata o której mowa w tym temacie, błędnie nazwana mandatem jest dochodzona na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji i z prawem konsumenta zbyt wiele nie ma wspólnego, to może łaskawie wskażesz, z którego przepisu miałby wynikać taki obowiązek ? Zważywszy na art. 135 kw dla sprzedawców to jest istotna informacja.

  7. #6
    Moderator
    Dołączył
    15 wrzesień 2008
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wiek
    30
    Postów
    8,249
    Auto
    Peugeot 407
    Rocznik
    2004
    Ty lubisz szukać przepisów i je cytować więc zachęcam do szukania.

  8. #7
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    19 listopad 2011
    Skąd
    x
    Postów
    328
    Auto
    x
    Rocznik
    x
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    zachęcam do szukania.
    Ale nie da się znaleźć czegoś, czego nie ma. Dlatego obowiązek dowodzenia zawsze spoczywa na tym, kto twierdzi a nie na tym kto zaprzecza. Napisałeś bzdurę, dlatego proszę o poparcie tego konkretnym przepisem.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof2345 ; 14-01-2013 o 00:18

  9. #8
    Moderator
    Dołączył
    15 wrzesień 2008
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wiek
    30
    Postów
    8,249
    Auto
    Peugeot 407
    Rocznik
    2004
    Szukaj i jeszcze raz szukaj Jesteś raptem kilka miesięcy na prawie i uważasz, że się znasz na wszystkim więc znajdziesz decyzje UOKiK o tym że to na kliencie spoczywa obowiązek posiadania wyliczonej kwoty

  10. #9
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    19 listopad 2011
    Skąd
    x
    Postów
    328
    Auto
    x
    Rocznik
    x
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    znajdziesz decyzje UOKiK o tym że to na kliencie spoczywa obowiązek posiadania wyliczonej kwoty
    A czego dotyczyła ta decyzja ? Z tym, że w pewnych, szczególnych wypadkach ze względu na zasady współżycia społecznego sprzedawca może żądać od klienta wyliczonej kwoty, to się zgodzę. W żadnym wypadku nie ma jednak ogólnej takiej normy.

  11. #10
    Moderator
    Dołączył
    15 wrzesień 2008
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wiek
    30
    Postów
    8,249
    Auto
    Peugeot 407
    Rocznik
    2004
    Proponuje oprócz czytania internetu słuchać czasem audycji Pana Weissa. Nie tak dawno rozmawiał chyba nawet z samym prezesem UOKiK na temat tego problemu. To Klient ma obowiązek mieć wyliczona kwotę, zawsze a to tylko dobra wola sprzedawcy że wyda resztę. Więc napisz do rzecznika UOKiK i się wszystkiego dowiedz. Mało jeszcze wiesz więc ucz się pilnie.

  12. #11
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    19 listopad 2011
    Skąd
    x
    Postów
    328
    Auto
    x
    Rocznik
    x
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    Proponuje oprócz czytania internetu słuchać czasem audycji Pana Weissa
    A ja Tobie oprócz audycji Pana Weissa proponowałbym zacząć czytać ustawy, komentarze do ustaw oraz orzeczenia sądowe.
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    To Klient ma obowiązek mieć wyliczona kwotę
    Czyli Twoim zdaniem jeżeli będę chciał kupić laptop za 2050 zł i zapłacić samymi jednogroszówkami sprzedawca ma obowiązek wydać towar, bo mam wyliczoną kwotę ? A jeżeli będę miał 2100 zł, to nie ma takiego obowiązku ? W świetle obowiązujących przepisów w tym pierwszym przypadku może powstrzymać się od wydania towaru, a w drugim takiej możliwości nie ma.
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    a to tylko dobra wola sprzedawcy że wyda resztę.
    Brawo. Jeżeli Twoim zdaniem sprzedawca może przywłaszczyć resztę pieniędzy zachęcam do lektury Kodeksu Karnego.
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    Mało jeszcze wiesz więc ucz się pilnie.
    To ja mam teraz zadanie domowe dla Ciebie. Sprawdź sobie jaka jest różnica pomiędzy podstawą faktyczną, a podstawą prawną, bo mam wrażenie że powołując się na decyzję prezesa UOKiK chyba Ci się to pomyliło. I doradzam więcej pokory w rozmowie z osobami, które z przepisami mają do czynienia na co dzień.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof2345 ; 14-01-2013 o 19:46

  13. #12
    Moderator
    Dołączył
    15 wrzesień 2008
    Skąd
    Biała Podlaska
    Wiek
    30
    Postów
    8,249
    Auto
    Peugeot 407
    Rocznik
    2004
    Cytat Napisał krzysztof2345 Zobacz post
    Jeżeli Twoim zdaniem sprzedawca może przywłaszczyć resztę pieniędzy zachęcam do lektury Kodeksu Karnego.
    nie rozumiesz. jego dobrą wolą jest wydanie reszty jak nie masz wyliczonej kwoty. Bo nie ma obowiązku przyjęcia zapłaty.
    Wiesz co jakos nie chce mi się z tobą wdawać w dyskusje bo jesteś strasznie zarozumiały. Poczytaj dokładnie, zapoznaj się z tym i będzie git. Tyle w temacie mam do powiedzenia.

  14. #13
    Doświadczony klubowicz
    Dołączył
    19 listopad 2011
    Skąd
    x
    Postów
    328
    Auto
    x
    Rocznik
    x
    Cytat Napisał seth Zobacz post
    jego dobrą wolą jest wydanie reszty jak nie masz wyliczonej kwoty.
    To może wyjaśnij na jakiej podstawie wyłączasz bezprawność takiego zachowania ? Bo takiej bzdury dawno nie widziałem. Zrozum, że interesuje się prawem karnym, codziennie czytam orzeczenia sądowe i w tej dziedzinie mam dużo większą wiedzę od Ciebie.

    Cytat Napisał seth Zobacz post
    Bo nie ma obowiązku przyjęcia zapłaty.
    Powtórzę jeszcze raz. Dowiedz się co to jest podstawa faktyczna, a co to jest podstawa prawna.
    Z całym szacunkiem, ale dyskutuje się z Tobą jak z małym dzieckiem, który nie chce się przyznać do pomyłki i zrozumieć że w mediach wiele głupot gadają. Czy Tobie w jakikolwiek sposób można wytłumaczyć, że się mylisz ? Bo cytowanie przepisów już wiem, że nie pomaga.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof2345 ; 14-01-2013 o 23:41

  15. #14
    Moderator
    Dołączył
    14 październik 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    13,644
    Auto
    Peugeot 407SW
    Rocznik
    2004
    Panowie upominam o spokój, temat zdecydowanie miał traktować o czymś innym.
    Chcecie sobie coś udowadniać to piszcie na PW..
    Zamykam
    Ktoś Ci pomógł? Odwdzięcz się i kliknij gwiazdkę reputacji.

    >> Peugeot 407SW 2.0 + LPG 12.2004

    Był: Fiat Bravo 1.8GT


 

Odwiedzający znaleźli nas szukając w sieci

placenie mandatu jednogroszowkami

czy sprzedawca moze zadac wyliczonej sumy zaplaty

wydanie reszty to dobra wola sprzedawcy. kodeks

Tagi dla tego tematu

http://www.iparts.pl