Witamy na Fiat Klub Polska
Posty od 1 do 10 z 10
 1. #1
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  25 wrzesień 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  23
  Auto
  Stilo 1,9 JTD 115 KM (chip 148,6)

  budujemytor.pl - tor Kraków - budżet obywatelski

  Wkrótce powstanie strona www, i inne... Jednak warto byśmy rozpowszechniali tą informację wśród jak największej liczby osób. Głosowanie będzie w terminie 27.09 do 5.10.2014r.

  Sprawa dotyczy budżetu obywatelskiego w Krakowie, ale w głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Krakowa. Zasady są proste - trzeba mieć ukończone 16 lat i być MIESZKAŃCEM Krakowa. Nie potrzeba meldunku ani nic takiego. Cały Budżet Obywatelski opiera się na innych zasadach, jest mniej sformalizowany i w dużej mierze bazuje na zaufaniu społecznym. Oficjalny dokument uchwała rady miasta - http://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/u...f.php?id=71511

  Grupa pozytywnie nastawionych ludzi, która chce zrobić coś dla swojego miasta i jego okolicy zabrała się się za budżet obywatelski w Krakowie. Do głosowania mamy dwa projekty - główny przeznaczony dla motocykli i samochodów, drugi związany z imprezą motocyklową. By głos był ważny należy zagłosować na 5 projektów, od najlepszego 5 - punktów, do najsłabszego 1-punkcik. Dlatego ważne jest by 1 i 2 były nasze projekty a te najbardziej konkurencyjne poza. Czyli na pozycjach 3, 4, 5 dajemy te najbardziej odjechane w kosmos....

  Główny temat na małopolskim forum motocyklistów Grupa Południe - Budżet Obywatelski, a nasza sprawa !!!

  Walczymy o prawie 3 miliony złotych na tor motocyklowo - samochodowy w Krakowie. Warto zmobilizować nas, nasze rodziny i znajomych ! ! ! Zyskać możemy wszyscy. Jest to szansa na kolejny (choć nie duży) obiekt dla sportów motorowych w POLSCE, tym bardziej że w obrębie Małopolski nie ma nic. Nie wyobrażam sobie byśmy mogli zaprzepaścić taką szansę i pracę ludzi którzy to zapoczątkowali.

  Coś na szybko:
  Fiat Stilo 1,9 JTD chip 148,6 KM 355 Nm
  powered by www.gcstuning.pl
  http://img84.imageshack.us/img84/630...kmchipxps1.jpg 2. Chcesz dołączyć do nas? Zarejestruj się!
 3. #2
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  01 wrzesień 2014
  Skąd
  Kraków
  Wiek
  38
  Postów
  7
  Auto
  UNO 1,7 DS
  Rocznik
  1996
  Super sprawa. Małopolska potrzebuje takiego obiektu Mam nadzieje, że uda się zrealizować takie projekt, w jedności siła.

 4. #3
  Administrator
  Dołączył
  28 sierpień 2009
  Skąd
  Gdynia
  Postów
  11,114
  Auto
  Croma FL Emotion
  Rocznik
  08.2008
  Super projekt ! Jakby tylko na Pomorzu powstał podobny

  Przed założeniem nowego tematu zapoznaj się z :
  Regulamin | Szukaj | Skargi |
  Kontakt| Zanim stworzysz nowy temat

  Jest:
  -rower
  -FF 1.8 TDCi
  -Fiat Croma 1.9 FL Emotion - Czarna FURIA

  Było:
  -Brava 1.4 S 75 KM
  -Marea 1.9 JTD na FKP

 5. #4
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  25 wrzesień 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  23
  Auto
  Stilo 1,9 JTD 115 KM (chip 148,6)
  Cytat Napisał lukq Zobacz post
  Super projekt ! Jakby tylko na Pomorzu powstał podobny
  No to robić akcję budżetu obywatelskiego i do dzieła :-)
  Fiat Stilo 1,9 JTD chip 148,6 KM 355 Nm
  powered by www.gcstuning.pl
  http://img84.imageshack.us/img84/630...kmchipxps1.jpg

 6. #5
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  01 wrzesień 2014
  Skąd
  Kraków
  Wiek
  38
  Postów
  7
  Auto
  UNO 1,7 DS
  Rocznik
  1996
  Strona internetowa projektu już wystartowała - Budujemytor.pl - budujemytor.pl

  Więcej informacji o samym budżecie obywatelskim - Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski

  Informacja z ostatniej chwili: nasz projekt ma numer 13 a nie 77! Wcześniejsza lista była jedynie w oparciu o kolejność zgłoszeń projektów. W ostatnich dniach odbyło się losowanie i mamy numer 13, drugi projekt ma numer 96.

  Na pytanie odnośnie głosowania otrzymałem taką odpowiedź

  Cytat Napisał miroslaw123
  Cytat Napisał misieKrk
  Jak realnie ma wyglądać głosowanie, nie ważne jaki adres mam w dowodzie ? Wystarczy, że powiem iż mieszkam w Krakowie i dostanę kartę do głosowania ?
  poczytaj, jeszcze jest czas do głosowania, informacje szczegółowe zapewne pojawią się później.

  Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski

  Jak będzie wyglądał etap głosowania i jak przeprowadzona będzie weryfikacja osób głosujących (również przez Internet)?
  Zespół ds. budżetu obywatelskiego opracuje, w oparciu o wytyczne Rady Programowej Budżetu Obywatelskiego, stosowne Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa regulujące powyższe kwestie. Weryfikacja głosujących będzie odbywała się poprzez sprawdzanie numerów PESEL.

  Czy na projekty dzielnicowe może głosować osoba nie mieszkająca w danej Dzielnicy?
  Każdy głosujący wypełniając kartę do głosowanie oświadcza, której Dzielnicy jest mieszkańcem (lub z którą Dzielnicą związane są jego żywotne interesy). Jeśli uzna, że jest to inna Dzielnica, niż ta w której mieszka, to jego głos jest liczony zgodnie z oświadczeniem.

 7. #6
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  01 wrzesień 2014
  Skąd
  Kraków
  Wiek
  38
  Postów
  7
  Auto
  UNO 1,7 DS
  Rocznik
  1996
  Mała aktualizacja i podsumowanie.

  Cytat Napisał Policho
  Dotyczy tematu: Forum Południowców • Zobacz temat - Budżet Obywatelski, a nasza sprawa !!!

  Budżet Obywatelski jest również dla motocyklistów.

  Od 1 września wiemy, że nasz projekt złożony do Budżetu Obywatelskiego przeszedł pozytywnie weryfikację formalno- prawną i mieszkańcy Krakowa będą mogli głosować na niego. Projektów o zasięgu ogólno-miejskim jest 103, co oznacza sporą konkurencję.
  Można je wszystkie odnaleźć na stronie BIP Budżet obywatelski - wyniki losowania miejsc na listach do głosowania - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK.
  Na liście znajdują się również pomysły mieszkańców w kategorii projektów o charakterze dzielnicowym i należy pamiętać, że aby głos był ważny, każdy głosujący musi wybrać również pięć projektów w jednej z wybranych przez siebie dzielnic. W której? Zazwyczaj w tej, w której mieszka, ale może wybrać tę dzielnicę, z którą najbardziej się utożsamia.

  W wyniku losowania otrzymaliśmy na liście pozycję 13 - szczęśliwą 13!!!

  Projekt widnieje pod nazwą: „Miejski Plac Manewrowy 01 - motocyklowo-samochodowy tor szkoleniowy” wraz z krótkim opisem „Budowa obiektu dedykowanego motocyklistom oraz kierowcom samochodów chcącym podnosić swoje umiejętności jazdy w bezpiecznych warunkach oraz służący, jako miejsce spotkań i wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym na działce 25/2 obr. 26 j. ewid. Podgórze” na kwotę 2 700 000 zł.

  Mamy również do wyboru drugi projekt: pozycja 96 na liście pod nazwą „Kraków Przyjazny Motocyklistom - Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015” wraz z opisem „Organizacja dwudniowego wydarzenia o charakterze szkoleniowo-integracyjnym dla środowiska motocyklistów krakowskich.” Na kwotę 16 000 zł.

  Dlaczego teraz trzeba się zmobilizować?

  Stowarzyszenie MotoAutostrada od lat jest zaangażowane w działania mające na celu nie tylko podnoszenie bezpieczeństwa jazdy motocyklem, ale szczególnie pokazywanie władzom miejskim oraz wyższych szczebli, że motocykliści są znaczącą grupą wśród użytkowników dróg i ich potrzeby nie mogą być ignorowane. Swoją siłę, jako środowisko pokazaliśmy nie tak dawno - jesienią 2013 roku, podczas konsultacji społecznych dotyczących strategii rozwoju miasta Krakowa. Motocykliści okazali się drugą po ekologach najliczniej reprezentowaną grupą. Nie możemy tego zmarnować. Już nas zauważono. Zaraz potem dostaliśmy BUS PASY. Musimy, więc iść za ciosem i walczyć o więcej.
  Dlaczego obiekt motocyklowy? Od lat w krakowskim środowisku motocyklowym pojawiają się glosy, że potrzebujemy konkretnego miejsca, nie kawałka asfaltu pod marketem, nie placu wynajmowanego za poważną kasę, ale toru. Nie mamy gdzie ćwiczyć techniki jazdy, w bezpieczny sposób rywalizować oraz organizować imprezy, a wreszcie nie mamy gdzie w bezpiecznych warunkach poszaleć na motocyklach. Teraz właśnie nadarza się okazja, by o takie miejsce zawalczyć. Tą okazją jest budżet obywatelski.  Komu ma służyć ten obiekt?

  Bardzo istotne jest aby obiekt funkcją był zgodny z wnioskiem, ponieważ za takim wnioskiem głosujemy, a to pozwala mieć wiarę, że będzie służył nam wszystkim i nie zostanie on skomercjalizowany.
  Ma służyć motocyklistom, tym którzy chcą w bezpiecznych warunkach podnosić swoje umiejętności, stunterom, wszystkim chcącym sprawdzić się na 125 –ce  zanim wyjadą na ulicę, naszym kolegom jeżdżącym samochodami w sposób nie do końca akceptowany na drogach publicznych i wielu innym. Obiekt szczególnie dedykowany jest dla kierowców posiadających uprawnienia, choć powinien również służyć jako swoisty poligon dla studentów i naukowców krakowskich uczelni technicznych.
  Istotą projektu jest jego powszechna dostępność dla obywateli, co oznacza niewielką odpłatność (lub jej brak) oraz bardzo ograniczoną funkcję dla szkolenia w celu zdobywania uprawnień (prawa jazdy).


  Budżet Obywatelski, – o co chodzi?
  Budżet Obywatelski to narzędzie, które umożliwia mieszkańcom współdecydowanie o wydawaniu części środków z lokalnego budżetu. To mieszkańcy przedstawiają projekty, na które te środki mogą zostać przeznaczone. Zadania finansowane z budżetu obywatelskiego mogą mieć charakter lokalny i miejski. W tym roku budżet miejski w Krakowie to łączna kwota 4,5 milionów złotych.


  Co gdy się nie uda?
  Oczywiście nawet, jeśli polegniemy w pierwszym głosowaniu, to nie oznacza, że przestajemy się tym projektem zajmować. Mamy pomysł na lokalizację toru i możemy próbować startować w przyszłym roku.
  Walczymy obecnie w Krakowie, bo tu są do zdobycia prawie trzy miliony złotych, i mając na uwadze fakt, że taki mały obiekt nie wyczerpuje zapotrzebowania, następnym naszym krokiem będzie budowa toru wyścigowego zawierającego o wiele więcej funkcji na terenie Małopolski.
  Bez względu na to czy wygramy czy nie, będziemy starać się o to, by taki obiekt powstał.
  Trzeba jednak pamiętać o jednym. Faza projektowa to minimum rok, faza wykonania zadania to drugi rok. Tak, więc jest to inicjatywa długotrwała, ale już tak długo czekamy, że ta perspektywa czasowa wydaje się bardzo bliska. Tak bliska, aż trudno niektórym uwierzyć.

  Pilne działania!

  Jest bardzo mało czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na kampanię.
  Dlatego prosimy Was o mobilizację. Każdy głos jest na wagę złota. Głos nie tylko na nasz projekt, tzn. dwa nasze projekty, ale również rozważne głosowanie na inne projekty, a musimy oddać głos na pięć projektów miejskich i pięć dzielnicowych. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w promowanie naszego projektu. Zapraszamy osoby, które pomogą nam zaistnieć w mediach, ośrodkach szkolenia, firmach i serwisach motocyklowych, które pomogą nam wejść z kampanią do średnich i wyższych szkół technicznych. Każda pomoc będzie potrzebna!

  Kto może głosować i jak to zrobić?

  Głosować może (powinien ) każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat. Uwaga! Mieszkaniec, to osoba, które mieszka w Krakowie, ale nie musi być zameldowana, czyli dotyczy to np. wszystkich studentów oraz osoby wynajmujące mieszkanie w Krakowie nieposiadające meldunku.
  Głosować będzie można na dwa sposoby: przez zakładkę na stronie Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski bądź osobiście w lokalu wyborczym. Wykaz lokalów jest dostępny na stronach BIP-u OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA O WYZNACZENIU PUNKTÓW GŁOSOWANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA KRAKOWA 2014 - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK

  Uwaga! Głosować można tylko jeden raz! Jeśli system rozpozna użycie tego samego numeru pesel więcej niż 1 raz usunie wszystkie głosy przypisane dla tego numeru pesel.

  Aby głos był ważny na karcie do głosowania trzeba rozdysponować wszystkie swoje punkty w obu kategoriach, czyli trzeba zagłosować na projekty miejskie i dzielnicowe.
  Przyznajemy oceny dla projektów jak w szkole, czyli 5 punktów dla najlepszego projektu, następnie 4, 3, 2 i 1 dla najniżej przez nas ocenionego.
  Czyli spośród 103 projektów musimy oddać głos na 5 wybranych wg powyższej skali oraz wybrać dzielnicę Krakowa i z jej listy wybrać kolejne 5 projektów.
  Takie głosowanie, nazywa się preferencyjnym i powoduje, że głosujący powinien też poznać inne pomysły mieszkańców oraz zabezpiecza przed „lokalnymi patriotyzmami”

  Reasumując: oddajemy 5 punktów na nasz główny projekt, czyli pozycja 13,
  4 punkty na pozycje 96, a 3, 2, 1 przydzielić rozważnie, tak, aby nasz projekt był niezagrożony przez silne projekty konkurencyjne. Nasz zespół postara się ocenić, które pomysły są np. populistyczne, ale warto abyśmy sami też o tym pomyśleli.

  Kiedy?
  Głosowanie zaczyna się 27.09.2014 (sobota) i trwa przez dziewięć dni aż do 05.10.2014r (niedziela) do godz. 24.00
  Oczywiście przez internet, a metodą tradycyjną wg rozpiski znajdującej się na stronie BIP-u OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA O WYZNACZENIU PUNKTÓW GŁOSOWANIA W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA KRAKOWA 2014 - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK

  Wszystkie informacje dotyczące budżetu obywatelskiego znajdziecie na stronie Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski
  Jeszcze raz lista projektów
  Budżet obywatelski - wyniki losowania miejsc na listach do głosowania - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK

  Zapraszamy również na stronę Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Motocyklistów MotoAutostrada MotoAutostrada ::: akcje, motocykle, protest, opłaty, autostrada,.. oraz
  https://www.facebook.com/MotoAutostrada?fref=ts

  ---
  Filip67
  Powiązane tematy:
  Składamy się na promocję BO chcemy mieć TOR
  Wolontariusze do kolportowania ulotek

 8. #7
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  01 wrzesień 2014
  Skąd
  Kraków
  Wiek
  38
  Postów
  7
  Auto
  UNO 1,7 DS
  Rocznik
  1996
  kilka słów o BO
  Magiczny Kraków - Budżet obywatelski - przed nami głosowanie

  Budżet obywatelski - przed nami głosowanie

  438 zadań - spośród tylu będziemy wybierać w głosowaniu nad budżetem obywatelskim miasta Krakowa. Lista zadań oraz szczegółowa instrukcja dotycząca zasad głosowania jest dostępna na stronie Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski
  Budżet obywatelski - przed nami głosowanie

  Zapraszamy do odwiedzenia strony Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski gdzie można znaleźć informacje na temat projektów, na które mieszkańcy Krakowa będą mogli głosować od 27 września do 5 października. Wykaz zadań będzie też dostępny w formie papierowej w siedzibach Rad Dzielnic. Dodatkowo z listą zadań będzie można zapoznać się w punktach głosowania.

  Aby zagłosować trzeba być mieszkańcem Krakowa i mieć ukończone 16 lat w dniu głosowania. Na karcie do głosowania należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL. Karty do głosowania wypełnione niewłaściwie będą uznane za nieważne.

  Głosować będzie można na dwa sposoby: na stronie internetowej Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski poprzez wypełnienie elektronicznego formularza karty do głosowania lub w siedzibach Rad Dzielnic. Na stronie Magiczny Kraków - Budżet Obywatelski znajduje się informacja o punktach głosowania. Informacja będzie zamieszczona również na tablicach ogłoszeń w siedzibach Rad Dzielnic i wszystkich lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa.

  Wychodząc naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych mieszkańców została udostępniona karta do glosowania. W przypadku kiedy nie możemy osobiście odwiedzić jednego z punktów głosowania - wydrukowaną i wypełnioną kartę do głosowania można przekazać osobie, która w naszym imieniu wrzuci kartę do urny ustawionej w punktach głosowania - w wyznaczonych miejscach i godzinach.

  Weryfikacji ilości oddanych głosów służy nr PESEL. Każdy głosujący musi oddać głos na 10 różnych propozycji zadań (5 głosów na zadania o charakterze lokalnym w jednej wybranej przez siebie dzielnicy i 5 głosów na zadania o charakterze ogólnomiejskim), przy czym najwyżej ocenione przez głosującego zadanie otrzymuje 5 punktów, a najniżej 1 punkt.

  Od połowy września krakowianie są zapraszani do udziału w głosowaniach, w których zadecydują, które zadania zostaną ostatecznie realizowane ze środków budżetu obywatelskiego. Planowane jest zamieszczenie tematycznych reklam w lokalnej prasie i internecie oraz ekspozycja billboardów i citylightów w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo w każdej dzielnicy kolportowane będą również tematyczne ulotki zawierające informacje o projektach oraz terminach i miejscach głosowań.

  Przypomnijmy; 16 czerwca br. upłynął termin składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego Krakowa. Mieszkańcy zdecydują na co zostanie wydanych 4,5 mln zł. 2,7 mln zł będzie przeznaczone na zadania o charakterze ogólnomiejskim, natomiast 1,8 mln zł zostanie wydane na zadania dzielnicowe.

 9. #8
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  01 wrzesień 2014
  Skąd
  Kraków
  Wiek
  38
  Postów
  7
  Auto
  UNO 1,7 DS
  Rocznik
  1996
  Ulotka w świat ... poszła do druku


 10. #9
  Nowy klubowicz
  Dołączył
  01 wrzesień 2014
  Skąd
  Kraków
  Wiek
  38
  Postów
  7
  Auto
  UNO 1,7 DS
  Rocznik
  1996
  Jest nowa odsłona strony BudujemyTor

  Jest poparcie Rafała Sonika https://www.facebook.com/video.php?v=556667264434651

  cdn.

 11. #10
  Master
  Dołączył
  04 kwiecień 2010
  Skąd
  Sanok
  Postów
  1,528
  Auto
  Abrath Panda 1.3 multijet 2005r. :)
  Szkoda, że nie mieszkam w Krakowie - oddałbym głos.
  Ale za to dałem ogłoszenie na inne forum.

  Ps. może warto by temat został podpięty?
  Ostatnio edytowane przez ciril ; 27-09-2014 o 19:57


 

Podobne tematy

 1. Stilo 5D, 1,6, 2003, Kraków
  Napisany przez bulaa90 na forum Stilo
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post: 26-07-2014, 20:14
 2. Viamot Kraków
  Napisany przez eses na forum Forum ogólne o Fiat
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post: 06-01-2014, 14:49
 3. Nocleg Kraków.
  Napisany przez lukq na forum Na luzie, po pracy
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post: 20-01-2012, 19:51
 4. Kraków - tłumiki
  Napisany przez fkpdino na forum Forum ogólne o Fiat
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post: 29-11-2011, 04:27
 5. 12 Lipca Kraków
  Napisany przez ubek na forum Małopolskie
  Odpowiedzi: 10
  Ostatni post: 17-07-2008, 16:44

Odwiedzający znaleźli nas szukając w sieci

Tagi dla tego tematu

http://www.iparts.pl