Witamy na Fiat Klub Polska

iparts

Filtr oleju – oryginał, czy zamiennik?

Oceń wpis
przez w dniu 30-03-2015 o 12:44 (1805 Odwiedzin)
Problemy z silnikiem to obecnie bardzo częsty powód wizyt użytkowników w warsztacie. Przyczyną takich sytuacji może być między innymi nieodpowiedni montaż filtra oleju, który na skutek braku nawet drobnych detali nie będzie działał prawidłowo. Oprócz tego wadliwymi mogą okazać się tańsze zamienniki na które użytkownik decyduje się ze względu na chęć zaoszczędzenia. Eksperci iParts.pl sugerują, że problemu można uniknąć poprzez zastosowanie w samochodzie tylko i wyłącznie filtrów renomowanych, znanych producentów, którzy oferują produkty doskonałej jakości.

Wadliwe kopie

Aby nie naruszyć opracowanych patentów producentów fabrycznych, inni postanowili co prawda skopiować model oryginalnego filtra oleju, lecz przy dolnej tarczy zdecydowali się umieścić wypust z tworzywa sztucznego, który wedle specjalistów iParts.pl okazuje się być bardzo wadliwym i zwiększa zagrożenia mogące wystąpić w układzie.

Wypust tego typu może okazać się bowiem bardzo groźny i przy wkręcaniu pokrywy może zakleszczyć się w obudowie, co uniemożliwi obracanie się wkładu filtra. Wynikiem tego będzie uniemożliwienie poruszania trzonkiem w prowadnicy, a mechanik bez pomocy narzędzi, będzie zmuszony dokładnie trafić kołkiem do otworu, a to niestety jest bardzo trudne. Oprócz tego ostry wypust z tworzywa sztucznego może niebezpiecznie zbliżyć się do zaworu obejściowego w obudowie, co grozi uszkodzeniem, a nawet unieruchomieniem całego układu. Nieuniknionym następstwem może okazać się nawet zatarcie silnika.

Pozorna oszczędność

Jakość filtrów oleju jest bardzo ciężko wychwycić gołym okiem – jest to niemal niemożliwe. Warto wybierać sprawdzonych, renomowanych producentów filtrów oleju, którym można zaufać. Eksperci iParts.pl ostrzegają, by nie oszczędzać na filtrach oleju, bo to właśnie od ich pracy zależy prawidłowa sprawność samochodu. Nie należy także czekać z wymianą, bo to nic nie da. Czyszczenie filtra także niewiele pomoże, a zakup tańszego zamiennika nieznanej marki to tylko chwilowa oszczędność, która może być bardzo groźna w skutkach i narazić nasz samochód na groźne i bardzo kosztowne usterki.

odpowiedzi

Trackbacks

http://www.iparts.pl