Witamy na Fiat Klub Polska
 • Zlot na 60-lecie istnienia Fabry Samochodów Osobowych

  Z inicjatywy Klubu Pracowników i Przyjaciół FSO oraz przy udziale Stowarzyszenia FSOAUTOKLUB w dniu 6.11.2011 odbędzie się spotkanie z okazji 60-lecia rozpoczęcia produkcji w Fabryce Samochodów Osobowych. Spotkanie odbędzie się przy Muzeum Techniki mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja by obejrzeć wiele zabytkowych samochodów FSO oraz prototypów i spotkać ludzi którzy przez 60 lat współtworzyli polską motoryzację- konstruktorów, kierowców rajdowych i pracowników.

  Prawdopodobnie będzie to też ostateczne pożegnanie Fabryki jej upamiętnienie.

  Plan imprezy:

  12:00 – otwarcie wystawy z okazji 60-lecia FSO w Muzeum Techniki mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (parking pod pałacem jest płatny)

  13:00 – około tej godziny planowany jest wyjazd do FSO, na parking pod bramę główną. Nie przewidujemy żadnej zorganizowanej kolumny. Odbędzie się swobodny przejazd uczestników, ale za to jedną, ustaloną trasą:

  Emilii Plater, Aleje Jerozolimskie, przed wjazdem na Most Poniatowskiego zjazd na Wybrzeże Kościuszkowskiego w kierunku na Gdańsk, Wybrzeże Gdańskie, wjazd na Most Grota-Roweckiego, zjazd na Jagiellońską, przejazd na parking pod FSO

  14:00 – oficjalne uczczenie pierwszego wyprodukowanego w FSO auta


  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Marka samochodu nieistotna ale FIATy z racji związków tej marki z FSO będą szczególnie pasować.

  Z kolei w ramach akcji "Ratujmy FSO" proponujemy aby wszyscy biorący udział w zlocie przyozdobili swoje dowolnej marki samochody biało-czerwonymi chorągiewkami lub wstążkami oraz w miarę możliwości napisami okolicznościowymi.

  Proponujemy też naniesienie na samochody poniższego banneru:  Materiał wideo o FSO.
http://www.iparts.pl