Witamy na Fiat Klub Polska
 • Zgnieciony Fiat 500 "bohaterem" wystawy

  Wystawa "In Reverse" to dzieło projektanta i architekta Rona Arada. Artysta bada jak nadwozia samochodów zachowują się pod wpływem zgniatania. Do 30 marca wystawa będzie gościć w turyńskiej Pinakotece Agnelli.


  Na białych, czystych ścianach Pinakoteki Agnelli, na wysokości toru Lingotto, gdzie do lat 80. były testowane samochody Fiata, w tym również 500, Arad zainstalował dzieło "Pressed Flowers": sześć Fiatów 500 zgniecionych i spłaszczonych, tak aby wyeliminować efekt głębi i uzyskać efekt taki, jak w filmach rysunkowych lub na obrazkach rysowanych przez dzieci.

  Zgniecione pojazdy otoczone są drewnianą, profilowaną ramą, formą używaną do kształtowania i dopasowywania metalowych paneli 500, wykonana w 1956 roku przez zespół Dante Giacosa i wypożyczoną z Archiwum i Muzeum Fiata.


  Arad zaprezentuje również "Roddy Giacosa" (2013), nową rzeźbę wykonaną poprzez nałożenie setek drążków z błyszczącej stali nierdzewnej inox na metalowy szkielet w kształcie legendarnego Fiata 500. Każdy kontur przyjmuje kształt jakieś części samochodu i poszczególne jego elementy łączą się, aby utworzyć spójne nadwozie.
  Źródło: Fiat Materiały prasowe
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar lukq
   lukq -
   No to wiem co będę miał w domu
http://www.iparts.pl