Witamy na Fiat Klub Polska
 • Wiadomo dlaczego Audi chciało kupić Alfę Romeo

  Jedna z bardziej kultowych, włoskich marek ma ogromne znaczenie dla Audi. Skąd to nagłe zainteresowanie? Alfa Romeo posiada prawa do dwóch nazw, które są niezbędne Niemcom do rozpoczęcia rynkowej ekspansji. Władze obu firm prowadzą obecnie rozmowy. Nie wiadomo, jaki będzie ich finał.


  Sprawa dotyczy nazw Q4 i Q2, które zostały zastrzeżone przez Alfę Romeo, a są używane do precyzowania rodzaju napędu. Plakietki, które dla Włochów nie mają w zasadzie dużego znaczenia, dla Niemców są na wagę złota. Dzięki ich wykorzystaniu Audi mogłoby wprowadzić na rynek dwa nowe crossovery, które rozszerzą ofertę producenta w sumie do 60. modeli!

  W chwili obecnej z włosko-niemieckich rozmów niewiele wynika. Przedstawiciele Fiata twierdzą, że nazw nie mają zamiaru sprzedać, a władze Audi składają coraz wyższe oferty cenowe. Być może Włosi głupio upierają się przy swoim stanowisku, jednak nie można zapominać o tym, że mają do tego pełne prawo. W końcu to w ich rękawie znajduje się as. Co do Audi, to aż trudno uwierzyć w to, że zapobiegliwi Niemcy nie pomyśleli o zastrzeżeniu nazw kilka lat temu. W ten sposób uniknęliby problemu, a jednocześnie zaoszczędzili sporą ilość gotówki.

  Sprawa pertraktacji dotyczących sprzedaży nazw Q2 i Q4 wyjaśnia jeszcze jedną kwestię. Teraz łatwo zrozumieć czemu dwa lata temu Audi było żywotnie zainteresowane zakupem Alfy Romeo. Niemcy prawdopodobnie już wtedy zorientowali się, że określenia zastrzeżone przez Włochów będą im bardzo potrzebne.

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 4 wypowiedzi
  1. Avatar byrrt
   byrrt -
   Nie sądzę aby Audi chciało kupić CAŁY koncern Alfy tylko dla dwóch nazw
  1. Avatar MichałFIAT
   MichałFIAT -
   Dla mnie auta Alfy są po prostu piękne....WARA! szwaby od alfy..
  1. Avatar hak64
   hak64 -
   Cytat Napisał MichałFIAT Zobacz post
   Alfy są po prostu piękne
   Audi też do brzydkich nie należy, jednak jak patrzę na Q4 z silnikiem 2,4 JTD sąsiada, to zielenieję z zazdrości.
  1. Avatar Mordka
   Mordka -
   Mam nadzieje że nie dojdzie do transakcji. Szkoda byłoby alfy
http://www.iparts.pl