Witamy na Fiat Klub Polska
 • Warszawa Pick-up na sprzedaż za 85 tys. zł

  Niecodzienny egzemplarz legendy polskiej motoryzacji szuka nowego właściciela. Na sprzedaż wystawiono Warszawę Pick-up z 1960 roku. Chętny na zakup samochodu będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni, gdyż jego cena wynosi 85 tys. zł.


  Warszawa 201 Pick-up została zaprezentowana na targach poznańskich odbywających się w 1955 roku, a jej produkcja rozpoczęła się w 1959 roku. Egzemplarz, który widzimy na zdjęciach, pochodzi z roku 1960.

  Pewnie niejeden kolekcjoner patrzy teraz na ten samochód z utęsknieniem. Nie łatwo znaleźć podobny egzemplarz, zwłaszcza w dobrym stanie. W czasach produkcji powstawało zaledwie kilkaset sztuk polskiego pick-upa rocznie.


  Napęd Warszawy pochodzi z 2,1 litrowej jednostki generującej 54 KM mocy, a jego właściwości transportowe to 500 kg ładunku. Model jest nawet zarejestrowany jako ciężarowy, tak więc nowy właściciel będzie sobie mógł odliczyć podatek VAT od eksploatacji Warszawy.

  Samochód w latach 2012-2014 przeszedł gruntowny remont. Teraz szuka nowego właściciela. Jego cena wynosi 85 tys. zł, za którą można kupić dobrze wyposażony nowy samochód prosto z salonu. Jak myślicie: pick-up wart jest swojej ceny?

  Źródło: onet.pl
  wypowiedzi 1 wypowiedź
  1. Avatar iga
   iga -
   Moja równolatka. O rany jaki jestem stary!
http://www.iparts.pl