Witamy na Fiat Klub Polska
 • W Tychach prawdopodobnie ruszy produkcja Fiata 500 trzeciej generacji

  Nowa nadzieja dla fabryki w Tychach – Fiat chce skoncentrować produkcję nowej generacji "pięćsetki" w Polsce.


  W celu ochrony miejsc pracy we Włoszech, Fiat zdecydował się przenieść produkcję Pandy z fabryki w Tychach do włoskiego Pomigliano d'Arco. W efekcie zmniejszono zatrudnienie w polskim zakładzie o 1450 pracowników.

  Informacje ujawnione przez Automotive News Europe mówią, że Fiat zamierza wykorzystać tyskie linie montażowe do produkcji nowej generacji pięćsetki. Samochód ten ma się pojawić w salonach do końca 2015 roku.

  Fiat 500 powstaje obecnie w fabryce Chryslera w Toluca w Meksyku. Przeniesienie produkcji do Polski pozwoli na zwolnienie mocy produkcyjnych w Toluca dla samochodów przeznaczonych na rynek amerykański oraz ograniczenie kosztów związanych z m.in. oprzyrządowaniem. Jednocześnie umożliwi wykorzystanie możliwości zakładu w Tychach. Fiat zainwestował 300 mln euro w europejską wersję 500.

  Źródło: Onet.pl
  wypowiedzi 5 wypowiedzi
  1. Avatar qronax
   qronax -
   W Tychach ruszy produkcja Fiata 500 trzeciej generacji [...] Informacje ujawnione przez Automotive News Europe mówią, że Fiat zamierza wykorzystać tyskie linie montażowe do produkcji nowej generacji pięćsetki
   pomału robi się FAKT klub polska....
  1. Avatar lukq
   lukq -
   kto wie, kto wie ...
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Ten news jest z wczoraj, a skoro ta informacja jest potwierdzana dalej przez media, nawet dzisiaj w wiadomościach (np. Raport Turbo@18.00 - TVN Turbo), to daleko jej do ściem w czasopiśmie FAKT przez co tytuł newsa został zmieniony według bliższych informacji.
  1. Avatar qronax
   qronax -
   tytuł sugerował że decyzja zapadła, a w treści news'a informacja o informacji z rąk trzecich... książkowy przykład plotki
  1. Avatar miszko
   miszko -
   Plotka to domysły, a news nie pojawił się 11 lutego kiedy był ogłoszony, a wczoraj już potwierdzany przez inne źródła. Jak wspomniałem, treść była z 11 lutego, a sam tytuł już dnia następnego. Dopiero jak inne media to potwierdziły to wszedł tutaj news. Splątanie tych faktów spowodowało, że można takie odnieść wrażenie. Tytuł mówi i o fakcie dokonanym, a treść, że jest w trakcie.

   Aby to poprawić dodałem "prawdopodobnie" do treści tematu. Teraz będziesz miał bez zastrzeżeń
http://www.iparts.pl