Witamy na Fiat Klub Polska
 • Strażnik w krzakach się nie zaczai

  Prezydent podpisał ustawę, na mocy której od początku przyszłego roku straże miejskie i gminne utracą prawo do posługiwania się fotoradarami.

  Uchwalona przez Sejm 24 lipca, a podpisana przez prezydenta 27 sierpnia nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych odbiera strażom miejskim i gminnym uprawnienia do dokonywania kontroli ruchu drogowego za pomocą fotoradarów. Wprowadza także zasadę, że „ujawnianie naruszeń przepisów ruchu drogowego za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących będzie należeć do kompetencji wyłącznie Inspekcji Transportu Drogowego. – Od blisko 4 lat zabiegałem w ramach prac parlamentarnych o odebranie strażom miejskim kompetencji fotoradarowych, straże te stały się bowiem synonimem opresyjnego państwa czatującego na obywateli po krzakach i bezwzględnie zasilającego budżety lokalnych gmin pieniędzmi podatników - mówił w trakcie sejmowej debaty nad ustawą poseł sprawozdawca Maciej Banaszak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  W trakcie prac nad ustawą, jej autorzy przekonywali także, iż żadne statystyki nie dowodzą, że fotoradary, w tym te używane przez straż gminną (miejską), poprawiają w jakikolwiek sposób bezpieczeństwo na drogach. Ich zdaniem, nowe rozwiązania są uzasadnione nastrojami społecznymi spowodowanymi kompromitującymi dla tej instytucji przypadkami wskazującymi na niski poziom znajomości prawa i kultury jej funkcjonariuszy.

  Nowe przepisy wchodzą w życie 1 stycznia 2016 roku.

  PJ

  Źródło: samar.pl
  Anka_2502 lubi to.
  Ten artykuł powstał na podstawie tematu: Strażnik w krzakach się nie zaczai utworzonego przez ciril Zobacz oryginalny post
  wypowiedzi 2 wypowiedzi
  1. Avatar bobekdawca
   bobekdawca -
   Good job Dudi...
  1. Avatar mirek8423
   mirek8423 -
   No to w miejscowościach na północy polski Biały Bór, Bobolice, Przydargiń panowie ze SM już nie będą tacy uśmiechnięci.
http://www.iparts.pl